Odborníci kritizují možnost adopcí homosexuály | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Odborníci kritizují možnost adopcí homosexuály


Pardubice - V květnu 2008 schválil Výbor ministrů Rady Evropy revidovanou Evropskou úmluvu o adopci dětí. V článku 7 ve druhém odstavci dává tato revidovaná úmluva státům možnost rozšířit právo adoptovat děti i na homosexuální páry.

Pardubice - V květnu 2008 schválil Výbor ministrů Rady Evropy revidovanou Evropskou úmluvu o adopci dětí. V článku 7 ve druhém odstavci dává tato revidovaná úmluva státům možnost rozšířit právo adoptovat děti i na homosexuální páry. S tím však zásadně nesouhlasí někteří čeští odborníci na adopce v čele s dlouholetou ředitelkou Dětského centra Veská v Pardubickém kraji a lékařkou Drahomírou Peřinovou. Podporu mají i u ministra a předsedy Legislativní rady Vlády ČR Cyrila Svobody a dalších legislativců.
Podle odborníků adopce dětí páry stejného pohlaví odporuje přirozenému právu dítěte vyrůstat v rodině. Toto právo je zakotveno v našem právním řádu v zákoně o rodině a v mezinárodních úmluvách, jakými jsou Úmluva OSN o právech dítěte ze dne 20. listopadu 1989 a Haagská úmluva o ochraně dětí a spolupráci při mezinárodní adopci ze dne 29. května 1993.
„Vzhledem k ohrožení dětských práv, jménem těch, kterým záleží na právech dítěte, vyzývám ministra spravedlnosti a ministra práce a sociálních věcí, aby za Českou republiku v zájmu adoptovaných dětí odmítli podsouvanou možnost adopce dětí homosexuálními páry a jen za této podmínky předložili Evropskou úmluvu o adopci dětí Parlamentu České republiky k ratifikaci,“ uvedla ředitelka Peřinová, která se problematikou adopcí dlouhodobě zabývá.
Podle Peřinové je třeba, aby Vláda České republiky stejně jako poslanci a senátoři jasně potvrdili, že naše země nesouhlasí s umožněním adopcí dětí páry stejného pohlaví.
„Jsem přesvědčena, že Vláda České republiky, poslanci a senátoři budou hájit zájmy dětí, obzvláště těch, které prošly řadou negativních zkušeností a mají mnohá zranění. Zájmem těchto dětí je právo na život v pevné a harmonické rodině s milujícím otcem a matkou, které většina z nich nikdy nepoznala,“ uzavřela lékařka Peřinová.

Tomáš ZdechovskýKontakt:

Markéta Čadová
mediální konzultant, Koalice pro Pardubický kraj
marketka.cadova@seznam.cz
777 872 686


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 11. 2008 19:18
Kategorie: Politika
Název zdroje: Koalice pro Pardubický kraj (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Politické uskupení
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.