Aeroklub ČR | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Aeroklub ČR


Vydané tiskové zprávy


Piloti soutěží o mistrovské tituly

Piloti usilující o republikové tituly na 17. plachtařském mistrovství ČR v Plasech mají za sebou náročnou soutěžní úlohu, během níž měli uletět více než tři stovky kilometrů.

Piloti létají nad západními Čechami v bojích o republikové tituly

Bezmotoroví piloti usilující o republikové tituly na 17. mistrovství ČR v plachtění (23. 5. - 5. 6. 2010) mají za sebou první soutěžní disciplinu, jíž byla rychlostní úloha.

Piloti míří na západ Čech

Kluzáky z celé republiky budou kroužit nad Plasy od 23. května do 5. června. Sedmnácté plachtařské mistrovství České republiky (PMČR) pořádá letos Aeroklub Plasy.

Čeští plachtaři opět na stupních vítězů!

Zlatou a stříbrnou medaili přivážejí čeští piloti ze závodů na Slovensku, kde se utkala světová elita v bezmotorovém létání.

Bezmotoroví piloti úspěšně vzlétli do soutěžní sezóny

První česká plachtařská soutěž letošního roku skončila ve Zbraslavicích. Třiapadesát závodníků ve dvou třídách, klubové a kombinované, se postavilo v devíti dnech šestkrát na start.

Český plachtař v silné evropské konkurenci bronzový!

Sedmnáct českých bezmotorových pilotů absolvovalo ve slovenské Nitře první mezinárodní závody letošního roku, desátý ročník doma i ve světě oblíbeného Pribina Cupu, který patří mezi největší plachtařské akce v celé Evropě.

Český akrobatický pilot poprvé v historii ve vzdušné F1!

Mezi nejlepšími piloty světa se v příští sezoně představí v seriálu Red Bull Air Race i české želízko v ohni, Martin Šonka.

Český akrobatický pilot poprvé ve vzdušné F1 – Martin Šonka míří do Red Bull Air Race!

Superlicenci opravňující ke startu v prestižním seriálu závodů Red Bull Air Race získal po absolvování přípravného kempu ve Španělsku poprvé v historii český pilot.

Parašutistická elita z celého světa má dostaveníčko v Prostějově!

Mistrovství Evropy a Světový pohár v poměrně novém parašutistickém odvětví - ve skupinové akrobacii a uměleckých disciplinách - se poprvé v historii v těchto dnech (od 31. srpna do 5. září) představí na české obloze.

Nejlepší parašutisté světa a Evropy předvedou "vzdušný balet"

Poprvé v historii zamíří parašutisté - akrobaté do České republiky, kde se utkají v nejvyšší evropské a světové soutěži.

Medailový návrat parašutistů z vojenského mistrovství světa!

Se sbírkou medailí se vrátilo ze 34. mistrovství světa CISM ve slovenském Lučenci (14. – 23. srpna 2009) parašutistické družstvo Dukly Prostějov.

Plachtařky se vracejí z MS v bezmotorovém létání s medailovou sbírkou!

Dva tituly vicemistryně světa, jeden bronz a pozici vicemistryň světa v soutěži družstev přiváží osmičlenné reprezentační družstvo pilotek z 5. MS v plachtění, které se letos konalo od 28. července do 8. srpna v maďarském Szegedu.

ME v plachtění: Roman Mraček stříbrný, Tomáš Suchánek bronzový

Dvěma medailemi a čtvrtým místem v družstvech pro český tým skončilo Mistrovství Evropy v plachtění, které se konalo od 26. července do 8. srpna v litevském Pociunai.

Čeští plachtaři drží na šampionátech medailové pozice

Do finále se dostává jak Mistrovství světa v plachtění žen v maďarském Szegedu, tak i Mistrovství Evropy v litevském Pociunai.

Jiří Machovský podruhé juniorským mistrem světa v přesném létání!

Letečtí navigátoři na 19. mistrovství světa v přesném létání 2009 v polské Toruni dolovali cenné kovy.

Čeští letečtí akrobaté vicemistry světa!

Pro český tým skončilo 13. mistrovství světa v akrobacii na kluzácích několika medailemi, do letošní sbírky chybělo našim jen zlato.

Před vyhlášením mistra světa na hosínské obloze akrobatická show s kouřovými efekty a hudbou!

Mistrovství světa v akrobacii na kluzácích, které probíhá od 11. do 19. července na Hosíně, bude slavnostně zakončeno zítra vyhlášením nového mistra světa.

Mistrovství světa v akrobacii na kluzácích: zakončení v sobotu, připravena velká show s hudbou a kouřovými efekty!

Na poslední den Mistrovství světa v akrobacii na kluzácích se chystá rarita, neobvyklý program v podobě free stylu. Obvykle se létá na hudbu a s kouřovými efekty.

Medailové boje při MS v akrobacii na Hosíně jdou do finále!

Třinácté mistrovství světa v akrobacii na kluzácích (WAGC), které se odehrává na letišti v Hosíně, je v polovině. 34 závodníků z celého světa, mezi nimiž si velmi dobře vede i tříčlenný reprezentační tým České republiky, bojuje o nejvyšší titul každý den od dopoledních do večerních hodin.

Čeští plachtaři na evropských a světových mistrovstvích

Plachtařské mistrovství Evropy v patnáctimetrové, osmnáctimetrové a volné třídě skončilo po dvoutýdenním klání ve slovenské Nitře. Soutěžící odlétali během čtrnácti dní devět disciplin ve složitém počasí, což se podepsalo na výsledcích.

Akrobatická špička z celého světa létá na Hosíně

Mistrovství světa v akrobacii na kluzácích začalo dnes na letišti Hosín pod pořadatelskou taktovkou Aeroklubu České Budějovice a pod záštitou Aeroklubu České republiky. Akrobatické sestavy piloti trénovali již v minulém týdnu, od sobotního rána již létají „naostro“ pod dohledem zkušených rozhodčích.

Za ideu jednotného evropského nebe bude bojovat po České republice i Švédsko

Realizace myšlenky jednotného evropského nebe pro sportovní létání přešla z České republiky spolu s předsednictvím Evropské unie do Švédska.

Světová špička v akrobacii na kluzácích poprvé na české obloze v bojích o nejcennější kovy!

Aeroklub České Budějovice pod záštitou Aeroklubu ČR pořádá od 11. do 19. července na hosínském letišti v pořadí již třinácté Mistrovství světa v akrobacii na kluzácích. MS bude slavnostně zahájeno v sobotu v 18 hodin v Českých Budějovicích. Akrobaté trénují na letišti Hosín již od začátku tohoto týdne.

Memorial Air Show zaplní slavné letouny!

Ve dnech 27. a 28. června 2009 se na roudnickém letišti uskuteční pod záštitou premiéra vlády ČR Jana Fischera desátý ročník Memorial Air Show.

Čeští sportovci vezou ze Světových leteckých her dvě medaile!

Na největším svátku sportovního létání a parašutismu, Světových leteckých hrách, soutěžilo téměř tři sta sportovců z devětatřiceti zemí. Nechyběli ani čeští letečtí sportovci, kteří vybojovali dva cenné kovy.

Sto let od založení Českého Aeroklubu oslavíme při Memorial Air Show!

Velkolepá akce na oslavu století od založení Českého Aeroklubu vypukne v posledním červnovém víkendu v Roudnici nad Labem. Již po desáté otevřou Roudničtí brány největší letecké akci roku, Memorial Air Show, při níž je plánováno podepsání dohody o uvolnění evropského nebe pro sportovní létání.

Plachtařské mistrovství ČR a SR v polovině

První otevřené Mistrovství České republiky a Mistrovství Slovenské republiky v bezmotorovém létání, které se letos odehrává na Slovensku na letišti Aeroklubu Partizánske, se dostalo do poloviny. Piloty čeká ještě týden závodů.

Víkend plný soutěží

Sezóna leteckých a parašutistických soutěží je v plném proudu. Piloti a parašutisté se sejdou během víkendu na závodech jak doma, tak i v zahraničí.

Čeští a slovenští plachtaři budou bojovat o republikové zlato

Česká a slovenská plachtařská špička poměří své síly na 1. otevřeném Mistrovství ČR a Mistrovství SR v bezmotorovém létání, které pořádá od 24. 5. Aeroklub Partizánske na letišti Malé Bielice pod záštitou Slovenského národného aeroklubu a Aeroklubu ČR. Na startovní rošt se postaví téměř osmdesát pilotů z obou republik ve čtyřech soutěžních třídách. Mistrovství bude trvat po celé dva týdny, během nichž budou soutěžící bojovat o tituly mistrů obou republik v jednotlivých kategoriích.

Letecký sportovec 2008

Velká hlasovací soutěž o leteckého sportovce roku 2008 začala! Slavnostní oceňování nejlepších leteckých sportovců České republiky se stalo neodmyslitelnou součástí zimní letecké přestávky. Kdo bude ve druhé polovině února 2009 vyhlášen leteckým sportovcem roku 2008 v jednotlivých kategoriích, určí hlasy nejširší letecké i nelétající veřejnosti. Ta má letos poprvé možnost o udělení titulu sama rozhodnout v hlasování pomocí SMS.

Zlato z plachtařské Grand Prix pro Petra Krejčiříka!

České plachtění připisuje na své konto na konci sezony další úspěch, a to v kvalifikačním závodě prestižní celosvětové soutěže Plachtařská Grand Prix FAI.

Bezmotoroví akrobaté poletí pro mistrovské tituly

Vyznavači "tiché" akrobacie se utkají v medailových bojích v Toužimi na otevřeném mezinárodním Mistrovství České republiky v akrobacii kluzáků 2008 od 28. do 31. srpna. Nejlepší z pilotů si odnesou titul Mistr ČR 2008 a to ve čtyřech kategoriích - Sportsman, Intermediate, Advanced a Unlimited.

Parašutisté jdou do bojů o tituly mistrů republiky

Čeští a slovenští parašutisté míří do Mostu, kde 27. srpna 2008 začíná Mezinárodní mistrovství České a Slovenské republiky v parašutistické „klasice“, do níž patří dvě disciplíny: přesnost přistání a individuální akrobacie. V jednotlivých kategoriích (muži, ženy, družstva, junioři a juniorky) se utká v boji o mistrovské tituly více než sedmdesátka závodníků, mezi nimiž nebudou chybět ani členové bronzového reprezentačního týmu z letošního MS.

Parašutisté předvedou "balet na obloze"

Otevřené mistrovství ČR v parašutismu ve skupinové akrobacii RW-4 WAY DIVE, Fleefly a Freestyle pořádá pod záštitou Aeroklubu ČR parašutistický odbor Aeroklubu Kunovice na místním sportovním letišti.

Mistrovství republiky plné adrenalinu: swoopeři v Klatovech

Špičkové závody pro zkušené parašutisty – swoopery, otevřené Mistrovství ČR a Mistrovství Rakouska Open, začínají v pátek 15. srpna odpoledne na letišti Aeroklubu Klatovy pod záštitou Aeroklubu ČR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.