Piloti létají nad západními Čechami v bojích o republikové tituly | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Piloti létají nad západními Čechami v bojích o republikové tituly


Bezmotoroví piloti usilující o republikové tituly na 17. mistrovství ČR v plachtění (23. 5. - 5. 6. 2010) mají za sebou první soutěžní disciplinu, jíž byla rychlostní úloha.

Po slavnostním otevření mistrovství se včera v pravé poledne postavilo na grid (startovní rošt) sedmašedesát závodníků (čtyřiatřicet pilotů ve třídě klubové, šestnáct pilotů v patnáctimetrové třídě a sedmnáct pilotů ve třídě volné). Cenu za první vítězství si odnesl v klubové třídě Jan Mareth s 812 body (Aeroklub Hranice), v 15m třídě člen národní plachtařské reprezentace Tomáš Suchánek s 930 b. (GAC Benešov) a prvenství ve volné třídě patří Jiřímu Kupcovi za 936 bodů (AK Medlánky).

Nejpočetnější závodnický tým složený z osmi pilotů vyslal Aeroklub Zbraslavice. Šestice plachtařů vyrazila z Aeroklubu Plzeň-Letkov, čtyřčlenné týmy dorazily z Hodkovic, Hranic a Přibyslavi. Na startovní listině je zastoupeno celkem dvaatřicet místních aeroklubů a rozšířili ji také zástupci Slovenska a Slovinska.

PMČR si nenechala ujít ani špička českého ženského plachtění. Osmičlenný úřadující tým vicemistryň světa v bezmotorovém létání žen je zde v plném počtu, protože české pilotky samostatné ženské národní mistrovství od roku 2001 nemají kvůli nízkému počtu závodních plachtařek. Létají proto republiková mistrovství společně s muži a nejlepší pilotka získává titul Mistryně ČR.

Dnešní úloha (24. 5.) je opět rychlostní, odstartovat by piloti měli v 11.30, předpověď počasí na další tři dny je bohužel pesimistická. K vyhlášení republikových mistrů je třeba čtyř platných disciplin, proto jsou plachtařské soutěže většinou čtrnáctidenní.

Více info: http://www.gliding.cz/souteze/2010/pmcr/
Kontakt:

Eva Maixnerová
PR PK
Maixnerova.Eva@seznam.cz
+420 773 513 592


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 5. 2010 14:35
Kategorie: Sport
Název zdroje: Aeroklub ČR (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Sport - Letecké sporty a parašutismus
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.