Piloti míří na západ Čech | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Piloti míří na západ Čech


Kluzáky z celé republiky budou kroužit nad Plasy od 23. května do 5. června. Sedmnácté plachtařské mistrovství České republiky (PMČR) pořádá letos Aeroklub Plasy.

Na 17. PMČR poměří své síly nejlepší domácí i zahraniční bezmotoroví piloti. Více než padesátka plachtařů bude na závodech ve třech třídách, klubové, patnáctimetrové a volné, bojovat o tituly Mistr ČR a Mistryně ČR. Divácky nejatraktivnější částí mistrovství, na které pořadatelé zvou na sportovní letiště do Plasů všechny příznivce sportovního letectví, jsou jak vzlety větroňů v poledních hodinách, tak i dolety kluzáků okolo páté hodiny odpoledne.

Na gridu (startovním roštu) diváci uvidí téměř sedmdesát nejlepších českých pilotů, mezi nimi i aktuální vicemistryně světa žen Janu Vepřekovou (AK Dvůr Králové) a Danu Novákovou (AK Mladá Boleslav), mistryně světa Hanu Vokřínkovou (AK Hodkovice n. Mohelkou) a Alenu Netušilovou (AK Zbraslavice) a medailisty z loňského Mistrovství Evropy v plachtění - stříbrného Romana Mračka (AK Plzeň-Letkov) a bronzového Tomáše Suchánka (GAC Benešov).

O nejcennější kovy budou usilovat i členové reprezentačního týmu ČR, které v červenci čeká nejvyšší soutěž – Mistrovství světa ve slovenské Prievidze a maďarském Szegedu. Pohled do startovní listiny PMČR proto slibuje zajímavou podívanou při vzdušných kláních o republikové zlato.
Kontakt:

Eva Maixnerová
PR PK
Maixnerova.Eva@seznam.cz
+420 773 513 592


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 5. 2010 9:44
Kategorie: Sport
Název zdroje: Aeroklub ČR (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Sport - Letecké sporty
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.