Bezmotoroví piloti úspěšně vzlétli do soutěžní sezóny | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Bezmotoroví piloti úspěšně vzlétli do soutěžní sezóny


První česká plachtařská soutěž letošního roku skončila ve Zbraslavicích. Třiapadesát závodníků ve dvou třídách, klubové a kombinované, se postavilo v devíti dnech šestkrát na start.

Zbraslavičtí bezmotoroví piloti „převálcovali“ plachtaře z celé ČR v první české soutěži letošní sezóny nazvané AZ Cup pořádané domácím aeroklubem.
Na grid (startovní rošt) se řadili v rámci tréninkových dní i členové české reprezentace, které čeká v létě největší plachtařská událost roku – Mistrovství světa. To se bude odehrávat v červenci ve dvou částech – první ve slovenské Prievidze, druhá v maďarském Szegedu.
Stupně vítězů v kombinované třídě obsadilo trio zbraslavických plachtařů, členů reprezentačního týmu. Prvenství vybojoval Martin Hřivna (5139 bodů), stříbrný byl „český Top Gun“ (profesí pilot gripenu) Jaroslav Tomaňa (5078 b.). Třetí příčku získala aktuální vicemistryně světa ve družstvech v plachtění žen Alena Netušilová (4981b.), která byla zároveň i jedinou ženou na startovní listině. Do první desítkya závodníků v „kombi“ se vešel i zbraslavický Petr Stárek na 9. místě s 4013 body.
V klubové třídě měli zbraslavičtí šest želízek v ohni mezi osmatřiceti závodníky. Na medaili dosáhl Richard Jensen (4899 b.) Ten startoval k poslední disciplině z prvního místa s devadesátibodovým náskokem, ale v posledním soutěžním dni doletěl až na devatenáctém místě, což mu v konečném výsledku přineslo bronz místo prvenství. To si odvezl do Toužimi reprezentant Ivan Harašta s 5115 body, stříbro putovalo s Davidem Říhou do Vlašimi (5039 b.) Další umístění domácích závodníků: 10. Michal Dvořák (4360 b.), třináctý byl létající meteorolog Jan Horák (4264 b.), 28. Tomáš Jung a Jiří Hodan s dvousedadlovým větroněm (2589 b.), 29. Václav Kunášek (2547 b.) a 30. Václav Zeman (2291 b.)
Letošní druhý ročník soutěže se zbraslavickému aeroklubu vydařil co do úspěšnosti domácích závodníků i organizačně. To dodalo pořadatelům vyčerpanou energii natolik, že se již přihlásili k dalšímu pokračování: třetí AZ CUP bude v termínu 16. 4. - 23. 4. 2011.
Kontakt:

Eva Maixnerová
PR PK
Maixnerova.Eva@seznam.cz
+420 739 378 628


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 4. 2010 10:39
Kategorie: Sport
Název zdroje: Aeroklub ČR (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Sport - Letecké sporty a parašutismus
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.