Ratolest Brno, o.s. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Ratolest Brno, o.s.


Poslední vydané tiskové zprávy


Projekt „Najdi svou cestu“ pomáhá uspět školákům ze sociálně vyloučených lokalit

4. září 2013 - Se začátkem nového školního roku se opět naplno rozbíhají aktivity pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, které vyrůstají v sociálně vyloučených lokalitách Brno-střed a Brno-sever. Příprava předškoláků, doučování, rozvoj počítačových dovedností, kariérové poradenství a další vzdělávací aktivity jsou pro děti zdarma otevřeny v rámci projektu „Najdi svou cestu“, který zajišťují organizace DROM, romské středisko, a Ratolest Brno, ve spolupráci s partnerskou školou ZŠ a MŠ Brno, Křenová 21. Do aktivit se od dubna 2013 zapojilo už 212 dětí i jejich rodičů.

Ratolest Brno rozjíždí terénní práci s mládeží v okolí Cejlu

Brno, 10. července 2013 – Ratolest Brno rozběhla od července terénní práci s mládeží v sociálně vyloučených lokalitách v centru Brna. Práce v terénu rozšíří služby Nízkoprahového klubu Pavlač, který je pro děti a mladé lidi otevřen v pavlačovém domě na ulici Milady Horákové. Pracovníci budou do ulic vyrážet dvakrát týdně, a to především v oblasti okolo Cejlu.

ČASovaná bota putuje do Ratolesti Brno. Osobností roku v oboru nízkoprahových služeb se stala Lenka Čuprová

Brno, 18. 6. 2013 – Už čtvrtým rokem pomáhá ohroženým dětem a mládeži z brněnských sídlišť, kteří se dostali do problémů. Sociální pracovnice Lenka Čuprová z Ratolesti Brno byla vyhlášena Osobností roku 2012 mezi pracovníky nízkoprahových programů. Prestižní ocenění ČASovaná bota je každoročně udělováno odborným patronem - Českou asociací streetwork, za největší přínos v oblasti sociálních nízkoprahových služeb.

Adventní koncert pomůže Ratolesti Brno

Brno 13. 12. 2012 – V pořadí třetí Adventní koncert České televize bude v neděli 16. prosince věnován organizaci Ratolest Brno. Přímý přenos tradiční vánoční sbírky mohou diváci sledovat od 17 hodin na prvním programu České televize v přímém přenosu z Pražské Lorety. Diváci mohou v průběhu koncertu přispět telefonicky nebo prostřednictvím DMS. Výtěžek z koncertu bude určen na zajištění vzdělávání pro děti a mládež ze sociálně vyloučené lokality v centru Brna.

Novým ředitelem Ratolesti Brno je Petr Machálek

Brno, 6. 3. 2012 – Novým ředitelem neziskové organizace Ratolest Brno se stal Petr Machálek. Do funkce jej jmenovala rada občanského sdružení s platností od 1. března 2012. V čele organizace vystřídal dlouholetou ředitelku Lucii Kudrnovou Vosečkovou, která vedla Ratolest Brno přes osm let.
Více

Poslední tiskové konference


PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.