ČASovaná bota putuje do Ratolesti Brno. Osobností roku v oboru nízkoprahových služeb se stala Lenka Čuprová | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


ČASovaná bota putuje do Ratolesti Brno. Osobností roku v oboru nízkoprahových služeb se stala Lenka Čuprová


Brno, 18. 6. 2013 – Už čtvrtým rokem pomáhá ohroženým dětem a mládeži z brněnských sídlišť, kteří se dostali do problémů. Sociální pracovnice Lenka Čuprová z Ratolesti Brno byla vyhlášena Osobností roku 2012 mezi pracovníky nízkoprahových programů. Prestižní ocenění ČASovaná bota je každoročně udělováno odborným patronem - Českou asociací streetwork, za největší přínos v oblasti sociálních nízkoprahových služeb.

„Nízkoprahový v praxi znamená, že se snažíme, aby naše služby byly dostupné všem, kdo je potřebují. Mladým lidem pomáháme řešit problémy zdarma a anonymně, chodíme za nimi na místa, kde se sami zdržují. Důležitá je přitom nejen pomoc, ale také včasná prevence,“ vysvětluje podstatu služby vítězka Lenka Čuprová z Ratolesti Brno.

Lenka Čuprová pracuje jako koordinátorka pobočky Nízkoprahového klubu Likusák, který je sociální službou Ratolesti Brno pro ohrožené děti a mládež. V loňském roce úspěšně rozběhla terénní práci s rizikovou mládeží na sídlišti v Novém Lískovci a v okolních městských částech, kde tyto služby zcela chyběly. Každý den odborně pomáhá přímo v ulicích desítkám dospívajících, kteří se ocitli v těžké situaci, řeší problémy s rodiči, se školou nebo v partě, jsou ohrožení drogami, kriminalitou nebo nezájmem svého okolí.

Zároveň je jedním z průkopníků na poli online terénní práce s dětmi a mládeží, která je trendem v oboru posledních dvou až tří let. Klientům poskytuje poradenství na internetu, nejčastěji na jimi oblíbených sociálních sítích. Spolu s dalšími odborníky z celé republiky je zapojena v inovativním projektu Streetwork online, jehož součástí je interaktivní portál pro mladé lidi s názvem jdidoklubu.cz.

„Ocenění beru jako zpětnou vazbu od kolegů z oboru, kteří tím říkají, že směr, kterým jdu, je správný. Zároveň ale vnímám, že do mě byla vložena důvěra, a tak musím makat, abych si ji zasloužila. Bez týmu bych ale žádnou osobností roku nebyla, úspěch je zásluhou všech z Ratolesti Brno a dalších lidí, kteří mě v práci podporují,“ dodala Lenka Čuprová.

Ratolest Brno už 18 let pomáhá ohroženým dětem, mladým lidem a jejich rodinám z Brna a okolí, kteří se dostali do těžké životní situace. Zdarma poskytuje sociální služby a preventivní programy, jejichž součástí jsou také dva nízkoprahové kluby pro děti a mládež. Ročně využije služeb Ratolesti Brno více než 600 dětí a mladých lidí. Více informací najdete na www.ratolest.cz.

Výroční cena aneb ČASovaná bota je vyjádřením uznání lidem, kteří obětavě a za málo peněz pracují v první linii. Jde o ocenění za dobrou práci a dosažené výsledky v oblasti nízkoprahových služeb. Klienty těchto služeb jsou zejména děti a mládež, lidé bez domova nebo uživatelé drog. Cena je vyhlašována ve třech kategoriích. V kategorii Pracovní tým roku byl v letošním roce oceněn Nízkoprahový klub Vrakbar z Jihlavy, v kategorii Osobnost roku zvítězila Lenka Čuprová z Ratolesti Brno a Skokanem roku se stal Terénní program pro rodiny Šance pro Tebe z Chrudimi. Více na www.streetwork.cz.

Kontakt:
Jana Běhalová
PR a média, Ratolest Brno
+420 774 682 776
jana.behalova@ratolest.cz

Lenka Čuprová
koordinátorka klubu Likusák
+420 775 444 231
lenka.cuprova@ratolest.cz

Kontakt:

Jana Běhalová
public relations
jana.behalova@ratolest.cz
www.ratolest.cz
+420 774 682 776


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 6. 2013 14:55
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Ratolest Brno, o.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Ratolest Brno dává šanci dětem žít ve fungujících rodinách a mladým lidem dostat se ze šikmé plochy. Základem naší činnosti je prevence, s úspěchem řešíme příčiny, ne následky. Více na www.ratolest.cz
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.