Ratolest Brno rozjíždí terénní práci s mládeží v okolí Cejlu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ratolest Brno rozjíždí terénní práci s mládeží v okolí Cejlu


Brno, 10. července 2013 – Ratolest Brno rozběhla od července terénní práci s mládeží v sociálně vyloučených lokalitách v centru Brna. Práce v terénu rozšíří služby Nízkoprahového klubu Pavlač, který je pro děti a mladé lidi otevřen v pavlačovém domě na ulici Milady Horákové. Pracovníci budou do ulic vyrážet dvakrát týdně, a to především v oblasti okolo Cejlu.

„Dlouhodobě sledujeme situaci v sociálně vyloučených lokalitách v Brně a také potřeby dětí a mládeže, které v nich vyrůstají. Terénní práce je pro nás účinný nástroj, jak oslovit mladé lidi, kteří k nám do klubu nechodí, nebo nás neznají. Můžeme jim předávat informace a poradit s problémy přímo v prostředí, kde se sami pohybují,“ říká vedoucí klubu Pavlač Věra Růžičková z Ratolesti Brno.

Terénní práce bude zaměřena na mladé lidi ve věku od 12 do 26 let. Pracovníci je budou vyhledávat na místech, kde se zdržují nejčastěji, ať už jsou to parky, nákupní centra, nebo na místech, kde žijí, v prostředí kolem ubytoven či na dvorech pavlačových domů. Mladým lidem budou nabízet především informace a odbornou pomoc s řešením nejrůznějších problémů spojených s dospíváním, rodinou, bydlením, školou, hledáním brigád a práce nebo s dluhovou problematikou.

„Terénních programů pro děti a mladé lidi ze sociálně vyloučených lokalit je stále nedostatek a v některých lokalitách podobné sociální služby zcela chybí. Rádi bychom proto díky terénu pokryli oblasti v centru Brna, kde zatím tyto služby nejsou,“ dodává Věra Růžičková z Ratolesti Brno.

V loňském roce využilo služeb klubu Pavlač 235 dětí a mladých lidí, kteří žijí v sociálně vyloučené lokalitě v centu Brna. Dětství a dospívání těchto dětí je ovlivněno jak špatnou sociální a finanční situací jejich rodin, tak riziky danými prostředím jako jsou zvýšená kriminalita, drogy nebo nezaměstnanost. Snahou Ratolesti Brno je řešit s mladými lidmi tyto problémy a dlouhodobě jim pomáhat začlenit se lépe do společnosti.

Zajímá vás práce klubu Pavlač? Podívejte se na video http://youtu.be/e5xJqyyojM4
Více informací najdete na www.ratolest.cz.

Kontakt:
Mgr. Věra Růžičková, vedoucí Nízkoprahového klubu Pavlač
+420 734 509 197, vera.ruzickova@ratolest.cz

Mgr. Jana Běhalová, PR a média
+420 774 682 776, jana.behalova@ratolest.cz
Kontakt:

Jana Běhalová
public relations
jana.behalova@ratolest.cz
www.ratolest.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 7. 2013 15:30
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Ratolest Brno, o.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Ratolest Brno dává šanci dětem žít ve fungujících rodinách a mladým lidem dostat se ze šikmé plochy. Základem naší činnosti je prevence, s úspěchem řešíme příčiny, ne následky. Přidejte se k nám na www.ratolest.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.