Diakonie ČCE | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Diakonie ČCE


Vydané tiskové zprávy


Přidejte se k veřejné sbírce na pomoc sirotkům v Etiopii

Ještě dva týdny do Velikonočního pondělí bude otevřena veřejná sbírka na podporu etiopských žen pečujících o sirotky, oběti epidemie AIDS. Charitativní projekt vyhlásila Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové pomoci pod mottem „stavíme lidi na nohy“.

BÝT VIDĚT 2011! Kampaň OTEVŘENO SENIORŮM získala hlavní cenu za nejlepší integrovanou komunikaci

V soutěži BÝT VIDĚT! vyhlašované Fórem dárců získala Diakonie ČCE při slavnostním vyhlášení v budově PricewaterhouseCoopers z rukou Tomáše Jindříška hlavní cenu v kategorii Nejlepší integrovaná komunikace. Cena byla udělena za probíhající sociální kampaň Otevřeno seniorům, kterou můžete sledovat také na stránkách www.OtevrenoSeniorum.cz.

Tomáš Nejedlo nově ve vedení Diakonie ČCE

1. náměstkem Diakonie ČCE a členem správní rady se v průběhu září 2011 stal Tomáš Nejedlo. Ve funkci nahradil Pavla Kaluse. Tomáš Nejedlo působil předchozích 13 let jako výkonný ředitel Business Leaders Forum.

Herec Martin Myšička a skupina Jablkoň hrají pro Diakonii

III. ROČNÍK BIENÁLE PRO DIAKONII (30. 9. - 10. 10. 2011) V pátek 30. 9. otevře koncert skupiny Jablkoň již III. ročník Bienále pro Diakonii. Jde o charitativní kulturní projekt, jehož cílem je nabídnout široké veřejnosti i sběratelům setkání s výtvarným uměním, které je svým obsahem či tvůrci spojeno s křesťanstvím. Bienále zároveň v programu blíže usiluje představit diakonickou práci s klienty s handicapem a v neposlední řadě získat prostředky na podporu této práce.

OTEVŘENO SENIORŮM – plakáty k sociální kampani zaplavily telefonní budky

Dlouhodobá kampaň Diakonie ČCE, věnovaná tématu znevýhodnění starších lidí ve společnosti, se opět představuje cestou velkoplošné světelné reklamy na telefonních budkách. Od srpna až do konce letošního roku se plakáty s varovným sloganem „DNEŠNÍ TABU SE JMENUJE STÁŘÍ“ objevují ve většině krajských měst v počtu více než 400 exemplářů. Cílem kampaně, která odstartovala v „předvečer“ Evropského roku seniorů 2012, je důsledná změna pohledu veřejnosti na seniory. Zdravě kontroverzní ladění kampaně podpořil i hraný klip, jenž vysílá na základě mediálního partnerství v průběhu roku Česká televize a multikina CineStar. Kampaň zdůrazňuje, že stáří a stárnutí má svoji nezastupitelnou kvalitu a cenu. Senioři představují zároveň nejpočetnější skupinu klientů, o něž Diakonie pečuje ve svých střediscích po celé republice.

Sportovkyně z Vrchlabí na olympijských stupních vítězů!

Česká reprezentace Diakonie ČCE získala ve čtvrtek 30.6. stříbrnou medaili na XIII. Světových letních speciálních olympijských hrách v Athénách.

Hraný spot Diakonie ČCE na shorlistu Young Director Award na festivalu v Cannes 2011

Zasíláme tiskové sdělení k nominaci televizního spotu OtevřenoSeniorům.cz na shortlist letošního ročníku festivalu v Cannes 2011. Za ČR byl na shortlist festivalu v Cannes nominován klip AUKCE/AUCTION zadavatele Diakonie ČCE v režii Nicole Volavka a produkci Lucky Man Films (kreativa Ivan Peterka, Marek Hejduk). Spot byl zařazen na shortlist v sekci Young Director Award 2011 (kategorie European Broadcast). Vice info na http://youngdirectoraward.wordpress.com/2011/06/23/yda-2011-winners/.

Diakonie ČCE reprezentuje Česko na speciální olympiádě v Athénách

Vrchlabí / Praha, 22. 6. 2011 – Na XIII. Světové letní speciální olympijské hry do řeckých Athén zamířila česká výprava. Patří k ní také závodnice v bocce Petra Červenková ze střediska Diakonie ČCE Světlo ve Vrchlabí. Do Athén se kvalifikovala loňským vítězstvím na speciální olympiádě ČR. Vrchlabské středisko Diakonie ČCE pomáhá lidem s postižením v začlenění do běžné společnosti mimo jiné tím, že provozuje klub SK Krkonoše pro sportovce s mentálním postižením.

Videoklip Diakonie míří z televize do kin

V rámci dlouhodobé sociální kampaně zaměřené proti diskriminačnímu pohledu na seniory se od května t. r. objevuje hraný spot Diakonie ČCE ve vysílání České televize. Od 16. 6. bude videoklip vysílán také v prostoru kinoreklamy v celorepublikové síti multiplexů CineStar. Zdravě kontroverzní spot z produkce Lucky Man Films, jehož závěrečnému poselství zapůjčil hlas pan Josef Somr, budou moci nyní diváci shlédnout v sálech kin i v předsálí až do konce července 2011. Kampaň zdůrazňuje, že stáří a stárnutí má svoji kvalitu a cenu a upozorňuje na fakt, že senioři jsou ve společnosti přehlíženi a podhodnoceni. Senioři představují zároveň nejpočetnější skupinu klientů, o něž Diakonie pečuje ve svých střediscích po celé republice.

PEČOVATEL/KA ROKU 2010 (15.12.2010)

Diakonie ČCE - Středisko křesťanské pomoci v Praze ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR pořádá tuto středu 1. 12. slavnostní vyhlášení vítězů již VIII. ročníku celostátního ocenění "Pečovatel/ka roku 2010".
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.