Agentura J.L.M. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Agentura J.L.M.


Poslední vydané tiskové zprávy


USA posilují energetickou soběstačnost

Nejnovější analýza Energetického informačního úřadu amerického Ministerstva energetiky (EIA) předpokládá, že v příštích letech poroste export amerického uhlí, země začne vyvážet dokonce i zemní plyn a do roku 2035 by měla mírně omezit závislost na importu ropy a dalších kapalných paliv.

Japonsko: Obnova hospodářství závisí na spuštění reaktorů

Jen 6,1 procenta japonské elektřiny vyprodukovaly letos v únoru poslední provozované jaderné bloky. Před fukušimskou katastrofou se přitom atomová energetika podílela na japonském mixu zhruba 30 procenty.

Fotovoltaika prohrává i přes mamutí dotace

Kdybychom chtěli v Česku vyrábět elektřinu pouze ve fotovoltaických zdrojích, museli bychom investovat astronomických osm biliónů korun. Vyplývá to z výsledků tuzemské energetiky v uplynulém roce: solární panely, jejichž výstavba přišla za pět let odhadem na 150 miliard korun, vyrobily jen 2,4 procenta celkové loňské produkce elektřiny.

Chytré sítě změní energetiku k nepoznání

První zkušenosti z provozu takzvaných chytrých energetických sítí (smart grids) v několika severoamerických městech ukazují, že tento systém představuje budoucnost především při využívání decentralizovaných energetických zdrojů, zejména solárních a větrných.

Německá energetická revoluce za sto tisíc na osobu

Nejméně na 328 miliard eur, tedy astronomických osm biliónů korun, přijde německá energetická revoluce do roku 2030. Každý Němec včetně kojenců tak za konec atomové energetiky a omezení podílu uhelných bloků pod polovinu celkové výroby zaplatí během dvou desetiletí čtyři tisíce eur – v přepočtu sto tisíc korun.
Více

Poslední tiskové konference


PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.