Zdechovský obdržel stříbrnou medaili za posilování vztahů s Marokem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zdechovský obdržel stříbrnou medaili za posilování vztahů s Marokem


STÁHNOUT 277916699_656599588750550_6604465107500789652_n.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Štrasburk - Předseda Sněmovny reprezentantů Marockého království Rachid Talbih Alami udělil europoslanci Tomáši Zdechovskému (EPP, KDU-ČSL) stříbrnou medaili za dlouhodobé rozvíjení vztahů mezi Evropskou unií a Marokem. Podle Zdechovského je důležité i do budoucna hledat konstruktivní řešení, která budou výhodná pro obě strany.

„Velmi si vážím ocenění, které jsem obdržel od jednoho z nejrespektovanějšího politiků v Maroku. Beru to jako poděkování za mé dosavadní úsilí v posilování vztahů mezi EU a Marokem. Musíme i nadále podporovat dialog mezi státy v regionu a investovat do vzdělání a infrastruktury,“ komentuje Zdechovský s tím, že v současné době zde běží několik desítek projektů za miliardy eur.

Evropská unie podporuje stabilitu v celém regionu Magrebu. Maroko patří mezi její nejdůležitější partnery v této oblasti. „Jakákoliv destabilizace Magrebu velmi ovlivňuje a bude ovlivňovat EU a její stabilitu. Bylo tomu opakovaně již v době konfliktu o Západní Saharu. Pokud by došlo ke konfliktu, začne masová migrace do EU, to by určitě změnilo politickou mapu EU, ale i Českou republiku. A to si nikdo nepřeje,“ doplňuje Zdechovský, jenž je v Evropském parlamentu místopředsedou kontrolního rozpočtového výboru (CONT).

Maroko tento týden ve Štrasburku oficiálně převzalo předsednictví Parlamentního shromáždění Unie pro Středomoří (AP-UfM). Slavnostní předání se uskutečnilo během zasedání středomořské delegace, kterému předsedala předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsola.

Při této příležitosti Alami, jako nový předseda tohoto středomořského parlamentního shromáždění, představil politické priority marockého předsednictví, které chce v následujících měsících naplňovat. Shromáždění nabízí příležitost k mnohostranné spolupráci mezi volenými zástupci Evropské unie a jejich středomořských partnerských zemí.







Kontakt:

Adam Baštinec
tiskový mluvčí
bastinec@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420608347423


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 4. 2022 13:58
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je místopředsedou výboru Evropského parlamentu pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a členem výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL).

Dále působí také ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), zvláštním výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů v Evropské unii, včetně dezinformací (INGE) a v delegacích pro vztahy EU s Japonskem (D-JP) a státy jižní Asie (DSAS).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.