Za každou vstřelenou branku dají Snipers sto korun na sbírku pro Aleše Dennera | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Za každou vstřelenou branku dají Snipers sto korun na sbírku pro Aleše Dennera


Třebíč/Praha – Třebíčský florbalový klub Snipers podpoří veřejnou sbírku pro Aleše Dennera, kterou organizuje sdružení FOR JANE. Devítiletý Aleš trpí svalovou dystrofií. Jedinou šancí jak Alešovi pomoci, je aplikace kmenových buněk, která se provádí pouze v Izraeli na speciální klinice The Weizmann Medical Center. Tento zákrok vychází na 38 000 dolarů.

„Bratr Aleše Dennera hraje v našem týmu, proto jsme se také rozhodli pomoci. Členové výkonného výboru mezi sebou vybrali dva tisíce korun, které pošlou na účet sbírky,“ popsal Petr Šmejkal za klubu Snipers. Začátkem prázdnin odjíždí florbalový klub Snipers na mezinárodní florbalový turnaj mládeže Prague games 2015. Za každou vstřelenou branku pak klub pošle na sbírku 100 Kč.
„Aby se nemoc zastavila, je potřeba absolvovat zákrok co nejdříve, a to v řádech týdnů. Jsme rádi, že se sportovci rozhodli tímto způsobem pomoci,“ ocenil nápad předseda sdružení FOR JANE Tomáš Vostál. V současné době je na účtu 320 000 Kč. Dalších 300 000 Kč může rodina Dennerová získat od Nadace ČEZ, pokud se naplní aplikace EPP, která je spuštěna na pomoc Aleškovi. Zbývá tedy vybrat ještě 300 000 Kč.

Číslo účtu pro Aleška: 9 5 0 0 0 1 2 4 3 9 / 7 9 4 0


V Izraeli mohou na speciální klinice zachránit Alešovi život
Docent Petr Vondráček, který Aleše léčí, spolupracuje s The Weizmann Medical Center v Tel Avivu v Izraeli, konkrétně s profesorem Shimonem Slavinem. Zatím je Tel Aviv jediné místo na světě, kde by mohlo dojít k aplikaci kmenových buněk, které by zastavili progresivní svalové dystrofie, popřípadě zmírnili průběh této nemoci. Svalová dystrofie neboli ubývání svalstva je genetická choroba. Tělo nemocného si neumí vyrobit bílkovinu dystrofin, bez níž svalstvo nemůže fungovat. A tak svaly ochabují, až přestanou fungovat úplně, a postižený, většinou ani ne plnoletý, umírá z důvodu selhání dýchacího svalstva. Příčinou choroby je vrozená mutace, tedy chybný zápis v genetickém kódu, který neumíme vyléčit. Svalová dystrofie je proto onemocnění smrtelné, léčba je pouze symptomatická, omezená na mírnění příznaků tak, aby nemocný prožil v rámci možností co nejdelší a nejkvalitnější život.
Více na www.forjane.cz
Kontakt:

Tomáš Vostál
předseda občanského sdružení FOR JANE
forjane@forjane,cz
www.forjane.cz
776 00 39 38


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 6. 2015 10:05
Kategorie: Sport
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.