Agentura Commservis.com | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Agentura Commservis.com


Poslední vydané tiskové zprávy


Rekordní maminkovské předvánoční soutěžení na téma bezpečnost hraček

Praha – Občanské sdružení Budulinek.eu i letos připravilo pravidelnou předvánoční vzdělávací soutěž. Ta bývá vyhlášena v druhé polovině listopadu a trvá téměř měsíc. Tentokrát se zaměřila na vědomosti v oblasti bezpečných hraček. Soutěže se i letos v rekordním počtu účastnily především maminky.

Nejpopulárnější studentský spotřebitelský diář dostal i on-line podobu

Praha – Jeden z nejpopulárnějších projektů v oblasti spotřebitelského vzdělávání tzv. Vzdělávací diář dostal on-line podobu. Studenti a učitelé tak budou moci od nového roku vzdělávat žáky základních a středních škol v oblasti práv spotřebitelů na internetu pomocí nové on-line aplikace. Za jedenáct let prošlo projektem neziskové organizace Generation Europe téměř milion žáků a studentů.

Odborníci varují před častým odhalováním dětí na internetu

Praha – Vánoční čas není pouze dobou radosti, ale i častých sexuálních útoků na děti a mladistvé na internetu. Podle odborníků málokterý rodič a dítě však ví, že v těchto dnech dochází k nejčastějším nabídkám a sdílení intimních materiálů na internetu, především pak na různých sociálních sítích. Odborníci hovoří o tzv. sextingu, který hrozí především studentům ve věku puberty a post puberty.

Odborníci opět před Vánoci varují před nebezpečnými hračkami

Praha - V České republice působí řada neziskových organizací, které radí zejména rodičům malých dětí, jak předejít nákupu nebezpečných hraček a to nejen před Vánoci. Jedním z těchto webů je i dlouho trvající projekt Budulinek.eu, na kterém autoři pravidelně uveřejňují seznam nevyhovujících či rizikových výrobků. Především před Vánoci je podle expertů nutná zvýšená obezřetnost. Mnozí spotřebitelé se nechají ovlivnit nízkou cenou nebo líbivým obalem. Proto odborníci zásadně radí: Zvolte raději jen certifikované produkty.

Město Ústí nad Orlicí postaví v areálu Perly nový dům dětí a mládeže

Zastupitelstvo města Ústí nad Orlicí schválilo pořízení projektové dokumentace na novostavbu domu dětí a mládeže v areálu bývalé Perly. Tímto rozhodnutím zastupitelé určili další směr připravované revitalizace opuštěného areálu bývalé textilky v samém centru města. Zastupitelé města Ústí nad Orlicí o předloženém záměru novostavby domu dětí a mládeže v areálu Perly rozhodli jednoznačnou většinou. Zasedání bylo přítomno všech 27 zastupitelů. Pro novostavbu, která kromě učeben a zázemí domu dětí a mládeže obsahuje tělocvičnu, hudební nahrávací studio, vnitřní i venkovní lezeckou stěnu a relaxační plochu, hlasovalo 23 zastupitelů, 4 se zdrželi a žádný nebyl proti. Před zahájením výstavby bude provedeno odstranění stávajících výrobních hal, které jsou ve špatném technickém stavu a ani dispozičně novému záměru nevyhovují. Snahou města bude bourací práce provést efektivně a s ohledem na životní prostředí, proto jednou z prováděcích podmínek bude recyklace stavebního materiálu a požadavek na jeho opětovné použití. Demolicí dojde k uvolnění plochy areálu nejen pro další připravovanou výstavbu, ale také pro řešení bezplatného parkování v centru města.
Více

Poslední tiskové konference


Pozvánka na tiskovou konferenci na téma budoucnost Perly Ústí n/O
16. 11. 2016 13:00 | radnice města Ústí nad Orlicí, 1. patro více

Znovu ve škole: jak si vedou děti sólo rodičů?
4. 9. 2015 10:00 | Poslanecká sněmovna, místnost č. 55, Sněmovní 4, Praha 1 více

POZVÁNKA na tiskovou konferenci Bílého kruhu bezpečí, konanou u příležitosti setkání s odbornou veřejností v Kraji Vysočina
16. 7. 2015 12:30 | Krajský úřad Kraje Vysočina, ul. Žižkova 57, Kongresový sál, Jihlava více

POZVÁNKA na tiskovou konferenci Bílého kruhu bezpečí, konanou u příležitosti setkání s odbornou veřejností v Jihočeském kraji
15. 7. 2015 13:00 | Krajský úřad Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 1952/2 České Budějovice více

POZVÁNKA na tiskovou konferenci Bílého kruhu bezpečí
23. 6. 2015 12:30 | Krajský úřad Moravskoslezského kraje 28. října 117, 702 18 Ostrava, Multifunkční sál, vchod z ulice Zelená 2824/40A, budova OA a VOŠ sociální více

Více

PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.