V sobotu se v Oslo uskuteční největší demonstrace proti nekalým praktikám Barnevernetu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V sobotu se v Oslo uskuteční největší demonstrace proti nekalým praktikám Barnevernetu


Tuto sobotu se před budovou norského parlamentu v Oslo uskuteční demonstrace proti nekalým praktikám barnevernetu, která by měla být největší za posledních 10 let. Organizátoři počítají s účastí až 2000 lidí z 35 zemí světa, kde se protesty odehráli v minulosti. Demonstrace se jako řečník zúčastní i europoslanec Tomáš Zdechovský, který se snaží pomoci v kauze Evy Michalákové.

„Podařilo se nám získat velmi kvalitní řečníky z různých zemí, kdy si asi nejvíce vážíme účasti europoslance Tomáše Zdechovského, který naše snahy dlouhodobě podporuje a rumunského zpěváka Cristiana Cazacu, který osobně přijede zazpívat píseň Let the children be set free, která se stala hymnou boje za navrácení neprávem odebraných a od biologických rodičů zbytečně separovaných dětí,“ říká hlavní organizátorka akce May Lund Nikolaisen a doplňuje, že je protest opět spojen se zlomenými růžemi, které symbolizují zničené dětství.
Hlavním hostem bude europoslanec Zdechovský, který se demonstrace účastnil už minulý rok. Shrne, co se za poslední rok podařilo udělat a jaké jsou úkoly do budoucna. Při této příležitosti se i setká s řadou norských politiků a právníků s hlavním cílem pomoci Evě Michalákové a dalším českým rodinám, jimž barnevernet odebral děti, ale kauzy nejsou zmedializovány. „Pevně věřím, že se případ Evy Michalákové dostane mezi případy, které norská vláda slíbila prošetřit, protože jsem si jistý, že zde došlo k nejednomu významnému pochybení a chlapci by měli být vráceni,“ dodává Zdechovský.

- Odkaz na píseň: https://www.youtube.com/watch?v=b5cEZ2iemz0


Jitka Fialová

Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 6. 2016 7:35
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.