V roce 2007 vznikl v Moravskoslezském kraji rekordní počet nových firem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V roce 2007 vznikl v Moravskoslezském kraji rekordní počet nových firem


PRAHA (8. duben 2008) - Loni vzniklo v Moravskoslezském kraji 3 189 nových podnikatelských subjektů. V dějinách kraje jde o historický rekord. V porovnání s rokem 2006 vzrostl počet firem o téměř 1000. Vyplývá to z analýzy, kterou na základě dat z obchodního rejstříku zpracovala firma Společnosti Online.

„Loňský rok byl naprosto výjimečný. Nikdy v historii Moravskoslezského kraje zde totiž nevzniklo více než 3000 nových firem,“ uvádí Petr Mála, ředitel firmy Společnosti Online, která je lídrem na trhu v prodeji firem na klíč. Z uvedeného počtu vzniklo loni v kraji 2370 společností s ručením omezeným, akciových společností bylo 819.

Za obrovským zájmem stojí především daňová reforma. „Velká poptávka o tuto právní formu podnikání byla zejména mezi podnikateli, kteří akciové společnosti využívají ke spekulativním obchodům. Do konce roku 2007 totiž platilo, že fyzická osoba prodávající akcie měla příjem z jejich prodeje osvobozený od zdanění, pokud mezi dobou nabytí a prodejem akcií uplynulo alespoň 6 měsíců. Od 1. ledna 2008 je už ale tento tzv. časový test prodloužen na 5 let,“ vysvětluje Mála. Každý, kdo tedy vlastní akciovou společnost s datem založení resp. nabytí akcií do konce roku 2007, bude mít možnost ušetřit stovky tisíc až milióny korun na daních v závislosti na hodnotě obchodované položky.

Nejvíce se akciové společnosti zakládaly v závěru roku. „Už v polovině roku bylo zřejmé, že počet akciových společností založených v roce 2007, bude vyšší než v roce předcházejícím. To co se však dělo v posledních dvou měsících, předčilo naše předpoklady. Týdně jsme řešili několik desítek poptávek a prodávali 15 až 20 firem na klíč. Měli jsem případy, kdy si klient od nás bral až 10 firem najednou,“ uvádí Mála.

Loňská čísla pravděpodobně jen tak brzy překonána nebudou. „Rok 2007 byl naprosto výjimečný. Tento rok předpokládáme, že se situace vrátí do zajetých kolejí. Pokud bude letos v Moravskoslezském kraji založeno více než 200 akciových společností, bude to úspěch. Zároveň ale sledujeme nový trend v nárůstu prodejů tzv. evropských akciových společností, které kromě zvýšené image a silnější právní jistoty nabízí právě nové možnosti daňové optimalizace,“ uzavírá Mála.

Společnosti Online s.r.o.
Komplexní servis v oblasti prodeje firem na klíč neboli ready-made společností poskytuje firma Společnosti Online již od roku 1999. V současnosti provozuje pobočky ve čtyřech městech České republiky a Slovenska (Praha, Brno, Ostrava, Bratislava). Za poslední čtyři roky prodala více než 3 000 ready-made společností,
tj. asi 70 % všech firem na klíč, které byly v tomto období v České a Slovenské republice založeny.


Ready-made jsou firmy zapsané do obchodního rejstříku a založené za účelem prodeje. Mají přidělené identifikační číslo, splacený základní kapitál, nepodnikají, nemají žádné závazky ani pohledávky. Jsou jimi buď společnosti s ručením omezeným nebo akciové společnosti.

Kontaktní informace
David Vidomus
Společnosti Online s.r.o.
Tel.: +420 226 091 231
Mobil: 777 773 524
E-mail: vidomus@spolecnostionline.cz
Kontakt:

Martina Viskupová
marketing manager
viskupova@spolecnostionline.cz
775 277 551
226 091 217


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 8. 4. 2008 14:50
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Společnosti Online s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komplexní servis v oblasti prodeje firem na klíč neboli ready-made společností® poskytujeme již od roku 1999.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.