V Evropském parlamentu budou představeny památky Broumovska | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Evropském parlamentu budou představeny památky Broumovska


Brusel/ Broumov – Ve středu 30. listopadu 2016 se v Bruselu uskuteční setkání s názvem Evropské kulturní bohatství a jeho budoucnost, během kterého bude ředitel Agentury pro rozvoj Broumovska, Jan Školník, prezentovat Broumovsko. Setkání se zúčastní řada vzácných hostů jako velvyslanec České republiky v Belgii Jaroslav Kurfürst, zástupci Evropské komise nebo ředitel bruselské pobočky organizace UNESCO Paolo Fontani.

Akci pořádá královéhradecký europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) společně se Zastoupením Královéhradeckého a Jihočeského kraje v Bruselu. „Smyslem akce je rozvést debatu o budoucnosti Evropského kulturního a přírodního bohatství a jeho hodnot a jejich přiblížení evropské a světové veřejnosti. Pan Školník zde bude prezentovat, jak lze skloubit přírodní a kulturní bohatství tohoto příhraničního regionu a pokusí se ukázat, že i příhraniční regiony mohou být a jsou obohacujícím prvkem Evropy,“ vysvětluje zástupce Královehradeckého kraje v Bruselu René Příhoda a dodává, že je nejen on velmi hrdý, že se takováto území v České republice nacházejí.

„Je to jedinečná příležitost sejít se u jednoho stolu se všemi, kteří nějak participují na zapsání Broumovska na seznam evropského kulturního bohatství UNESCO,“ říká Zdechovský, který se dlouhodobě snaží splnit svůj volební slib, aby Královéhradecký kraj měl svoji kulturní památku na seznamu kulturního dědictví světového významu.

„Pro zápis tohoto unikátního souboru kostelů a kláštera jsme v minulosti udělali už opravdu mnoho. Spolupracuje se jak s panem Školníkem z Agentury pro rozvoj Broumovska, tak s děkanem Broumovských kostelů Martinem Lanžim a mnoha dalšími významnými osobnostmi. Velkou podporu nám vyjádřil pan prezident Miloš Zeman, ministr kultury Daniel Herman, Pavel Bělobrádek, během svého mandátu i hejtman Královehradeckého kraje Lubomír Franc a další politici a odborníci. Pan kardinál Dominik Duka nám dokonce udělil svou oficiální záštitu nad přípravou dokumentace pro zápis,“ připomíná Zdechovský.


Od akce se očekává hlavně zvýšení povědomí o Broumovsku

„Od tohoto setkání v Bruselu očekáváme zvýšení povědomí o broumovské oblasti a o tom, že jsou zde památky a oživovací aktivity, které mohou být příkladné pro další podobné památkové soubory a periferní oblasti Evropy a jako takové mohou být v budoucnu zapsatelné na seznamy kulturních dědictví, ať již European Heritage Label či UNESCO,“ vysvětluje Školník.

Tato akce není první, která se v Bruselu ohledně Broumovských pamětihodností koná. Na přelomu roku 2014 a 2015 proběhla v Bruselu výstava Tempus Fugit: Pro život kostelů Broumovska, kterou pořádalo Zastoupení Královéhradeckého a Jihočeského kraje v Bruselu, pod záštitou Jaroslava Kurfürsta, velvyslance České republiky v Belgii a právě Tomáše Zdechovského, poslance Evropského parlamentu.
Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 11

Vydáno: 24. 11. 2016 22:21
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.