V ČR roste zájem o virtuální kanceláře | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V ČR roste zájem o virtuální kanceláře


PRAHA (21. května 2008) – Mezi českými podnikateli roste zájem o virtuální kanceláře. Zatímco ještě před několika lety šlo u nás téměř o neznámou službu, dnes se počet uživatelů virtuálních kanceláří pohybuje v řádech tisíců. Podle průzkumu společnosti OFFICE HOUSE tuto službu v současnosti využívá v ČR okolo 6 tisíc podnikatelů. Největší zájem je přitom o virtuální kanceláře v Praze.

„Poptávka po virtuálních kancelářích je v ČR rok od roku vyšší. V roce 2002 jsme začínali s dvěma business centry v Praze, v současné době abychom uspokojili poptávku trhu působíme v 8 městech ČR i na Slovensku, kde provozujeme 16 business center,“ uvádí Adam Zvada, ředitel společnosti OFFICE HOUSE, která je v oblasti poskytování virtuálních kanceláří jedničkou na českém i slovenském trhu. Vzhledem ke zvyšující se poptávce přitom OFFICE HOUSE hodlá do konce roku otevřít další dvě business centra.

Roste také počet provozovatelů virtuálních kanceláří. „V roce 2002 jsme byli průkopníky tohoto byznysu v ČR. Dnes tuto službu u nás nabízí dalších více než 30 subjektů. I to je důkaz toho, že o tuto službu je v ČR stále větší zájem,“ uvádí Zvada. Všichni provozovatelé dohromady provozují virtuální kanceláře pro zhruba 6 tisíc podnikatelů.

Největší zájem je o virtuální kanceláře situované v prestižních lokalitách hlavního města. Jenom společnost OFFICE HOUSE provozuje v Praze šest business center, ve kterých si je možné virtuální kancelář zřídit. „Podnikatelé si Prahu vybírají z mnoha důvodů. Mezi ty největší patří mnohem zajímavější obchodní příležitosti, které metropole nabízí. Protože ale ceny za pronájem a provoz klasické kanceláře je pro řadu podnikatelů příliš velkou nákladovou položkou, využívají alternativní cestu v podobě virtuálních kanceláří. Za výrazně nižší náklady přitom získají stejný rozsah služeb jako by si pronajali standardní kancelář. Všem našim klientům totiž zajišťujeme kompletní administrativní servis v podobě správy a přeposílání pošty, vyřizování telefonních hovorů, e-mailů a řadu dalších doprovodných služeb,“ vysvětluje Zvada. Podle jeho informací je největší zájem o virtuální kanceláře mezi menšími a středními podnikateli z regionů a pak také mezi zahraničními firmami, které míří na český trh. „Zvýšenou poptávku ale sledujeme také v jiných městech. Zájem o virtuální kanceláře stoupá v Brně a stále více také v Ostravě,“ dodává Zvada.

Provoz virtuálních kanceláří ovšem není doménou pouze ČR. Mezinárodní asociace virtuálních kanceláří OBCAI v současné době sdružuje okolo 600 firem. Ty po celém světě provozují přes 8 tisíc business center, ve kterých si je možné zřídit virtuální kancelář. „Byť je poptávka po virtuálních kancelářích v ČR stále větší, pořád jsme v porovnání se světem hodně pozadu. V zahraničí využívají virtuální kanceláře jako samozřejmou součást svého podnikání stovky tisíc podnikatelů,“ uvádí Zvada.

OFFICE HOUSE s.r.o.
Společnost OFFICE HOUSE s.r.o. je nejstarší a největší společností v ČR a na Slovensku, která se specializuje na poskytnutí reprezentativních obchodních adres pro umístění sídel společností a pronájem zasedacích místností. Svá business centra provozuje již na 16 místech v 8 městech ČR a na Slovensku. V Praze v současné době chystá otevření svého již 7. business centra.
.
Kontaktní informace
David Vidomus
OFFICE HOUSE s.r.o.
tel.: +420 226 091 231
mobil: 777 773 524
e-mail: vidomus@officehouse.cz

Kontakt:

Martina Viskupová
marketing manager
viskupova@spolecnostionline.cz
775 277 551
226 091 217


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 5. 2008 12:19
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Společnosti Online s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komplexní servis v oblasti prodeje firem na klíč neboli ready-made společností® poskytujeme již od roku 1999.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.