Unikátní vyšetření srdce zachraňuje pacienty před mozkovou příhodou | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Unikátní vyšetření srdce zachraňuje pacienty před mozkovou příhodou


Broumov - Pacienti po mozkové příhodě z Broumova a okolí již nemusí jezdit desítky kilometru na složitá vyšetření. Broumovské nemocnici, která je jedním z pracovišť Oblastní nemocnice Náchod a.s., se totiž podařilo uzavřít smlouvu se zdravotními pojišťovnami na vyšetření srdce ultrazvukem tzv. jícnovou sondou.

„Na základě vyšetření se volí optimální léčba předcházející mozkové příhodě. Sonda pomáhá odhalit krevní sraženinu či jinou abnormalitu v srdci,“ vysvětluje výhody nové léčebné metody primář interního oddělení Jiří Veselý. Podle Veselého přístroj během několikaměsíčního provozu zachránil již nejednomu pacientovi život.
Dříve museli pacienti jezdit ve špatném zdravotním stavu do nemocnice v Hradci Králové. „V současné době provádíme toto vyšetření jako jediní v okrese Náchod. Podobná zařízení jsou v kraji už jen v Hradci nebo Trutnově,“ podotkl primář Veselý, podle kterého bylo v uplynulém roce vyšetřeno v Broumově kolem stovky pacientů.
Mozková mrtvice je cévní onemocnění, při kterém jsou postiženy tepny zajišťující výživu mozku. Nejčastěji jde o ischemickou příhodu způsobenou uzávěrem mozkové tepny krevní sraženinou nebo vmetkem s následným přerušením přívodu krve, a tím i kyslíku do příslušné oblasti mozku.
Druhým, méně častým typem mozkové mrtvice je krvácení, které někdy vyžaduje i léčbu chirurgickou. V takto postižené části mozku dochází k poruše funkce mozkových buněk projevující se náhlým vznikem příznaků mrtvice. Pokud je léčba mozkové mrtvice zahájena v prvních hodinách od vzniku, lze účinně ovlivnit průběh a následky mozkového postižení.


Kontakt:

Tomáš Zdechovský
general manager
zdechovsky@commservis.com
774888300


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 2. 2008 19:41
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu strategií, image, výzkumy a analýzy.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.