Studenti zdravotnické školy ve Znojmě se budou učit trénovat paměť a koncentraci | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Studenti zdravotnické školy ve Znojmě se budou učit trénovat paměť a koncentraci


STÁHNOUT DSCF2687.JPG (maximální velikost 0,5 MB)

Znojmo - Na středu 26. února připravila střední zdravotnická a vyšší odborná škola Jana Palacha ve Znojmě pro studenty posledního ročníku speciální praktický seminář tréninku paměti a koncentrace.

„V rámci předmětu Péče o seniory jsme pozvali mentální trenérku Evu Fruhwirtovou z třebíčské neurolaboratoře Commservis.com. Studentům ukáže metody tréninku paměti, a to nejen pro seniory, a také představí nejmodernější přístroj na trénink koncentrace,“ vysvětluje učitelka Ludmila Fialová a dodává, že studenti se budou rozhodovat o svém budoucím povolání a na semináři mohou získat inspiraci.

Paměť a koncentrace netrápí jenom seniory
Četné vědecké studie opakovaně prokazují, že pokles kognitivního výkonu není nevyhnutelnou součástí procesu stárnutí. „Mentální úpadek začíná po 40. roce věku. Dobrou zprávou je, že díky tréninku může být mozek stále fit. Ohroženou skupinou jsou také lidé v produktivním věku. Na ně doléhá rychlost dnešního světa, neumí odpočívat, práci si nosí domů a stresy a frustrace se projevují na jejich zdravotním stavu. Trpí bolestmi zad, hlavy, lékaři nevysvětlitelnými chronickými bolestmi a tak depresemi. To vše jsou závažné důvody a situaci, které jednoznačně vedou k tomu, že mentální trénink je pro naše zdravé přežití nezbytný,“ říká mentální trenérka Eva Fruhwirtová.
Mentální trénink je prevencí Alzheimerovy nemoci
Mentální trénink je prevencí Alzheimerovy choroby. Ta je epidemií dnešního světa, způsobuje pokles kognitivních schopnostní mozku a vede k demenci. Nástup této nemoci je individuální. Informovanost o nebezpečné Alzheimerově nemoci sice stoupá, ale stále je to nedoceněný problém. Za prsní implantáty a podpůrné prostředky pro erekci se v současné době vynakládá více peněž než na výzkum Alzheimerovy nemoci. „Pokud se tímto problémem nezačneme rychle a vážně zabírat, budeme tady za dvacet let mít důchodce s velkými krásnýmiKontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 2. 2014 11:25
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.