Spotřebitelské organizace jsou zde pro vás | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Spotřebitelské organizace jsou zde pro vás


Praha (11. 12. 2015) - Předvánoční nákupní horečka vrcholí a s ní se zvyšuje riziko nevydařeného zakoupení zboží nebo služby. Co udělat v případě zjištění této skutečnosti a kam se obrátit o pomoc, to ví jen malé procento spotřebitelů.

„V poslední době se hodně hovoří o ochraně spotřebitelů a spotřebitelských práv,“ říká Lenka Mužíčková, předsedkyně občanského sdružení Budulínek.eu, které se zabývá ochranou dětského spotřebitele. „V České republice působí celá řada spotřebitelských organizací, na které se mohou lidé obracet v případě, že se potřebují domoci svých spotřebitelských práv,“ dodává Mužíčková.

Každý nakupující by měl vědět, jak se nenechat oklamat výhodnými nabídkami a slevami a samozřejmě také, jak se uplatňuje a vyřizuje reklamace. Nastanou-li potíže, je dobré, obrátit se na některou ze spotřebitelských organizací, které jsou připraveny hájit zájmy každého spotřebitele. Úkolem spotřebitelských organizací není jen poskytování informací o spotřebitelských právech nebo pomoc při řešení sporů s obchodníky, ale také kontrola a testování výrobků a služeb, nebo vzdělávání spotřebitelů a zvyšování jejich finanční gramotnosti.

Mezi nejznámější spotřebitelské organizace patří Občanské poradny, Spotřebitelský ombudsman, dTest nebo Česká obchodní inspekce. „Pokud byste si chtěli otestovat své znalosti, týkající se právě spotřebitelských organizací, zúčastněte se soutěže, která nyní probíhá na našem webu Budulinek.eu,“ doporučuje Mužíčková.

Úplný seznam všech aktivních spotřebitelských organizací je možné najít na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Kompletní informace o soutěži: www.budulinek.eu
Kontakt:

Marta Kašparová
senior manager
kasparova@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 12. 2015 8:36
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.