Společnost Centrum Vysočina vyhlásila další sbírku ve prospěch bohemistů v Užhorodě | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Společnost Centrum Vysočina vyhlásila další sbírku ve prospěch bohemistů v Užhorodě


Havlíčkův Brod, 24. 9. 2015 - Obecně prospěšná společnost Centrum Vysočina z Havlíčkova Brodu vyhlásila na podzim letošního roku druhou sbírku knih na pomoc vyučování českého jazyka a literatury na Užhorodské národní univerzitě. Výuka češtiny tam byla zahájena v rámci katedry slovakistiky před dvěma lety.

V polovině ledna převzali bohemisté v Užhorodě první zásilku z Vysočiny, kterou tvořilo sedm banánových krabic s odbornou jazykovou
a literárněvědnou literaturou.
„Tentokrát jsme se spojili s Markétou Hejkalovou, ředitelkou Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě, a oslovili české vydavatele a knihkupce, zda by nevěnovali studentům českou beletrii,“ popisuje druhou sbírku Milan Pilař z obecně prospěšné společnosti Centrum Vysočina. Podle jeho slov už reagovalo na výzvu sedm zástupců nakladatelství. „V tuto chvíli nám přislíbili knihy Zdenko Pavelka z nakladatelství Novela bohemika, Ivana Motrincová
z redakce HOST – vydavatelství, s. r. o., Jan Pražan z nakladatelství Druhé město, Lukáš Růžička z Nakladatelství Paseka, s. r. o., Daniel Podhradský
z nakladatelství Dauphin, Martin Vopěnka z nakladatelství PRÁH, s. r. o.,
a Jan Štolba ze společnosti Litmedia, a. s. - Literární noviny. Já věřím, že se do uzávěrky v sobotu 10. října přidají ještě další,“ dodal Milan Pilař.
Centrum Vysočina, o. p. s., vyzývá také zájemce z řad veřejnosti, pokud by chtěli věnovat české knihy v dobrém stavu, mohou je donést v průběhu Podzimního knižního veletrhu ve dnech 9. a 10. října do stánku společnosti Centrum Vysočina, o. p. s., na balkoně v prvním patře.
Mladí ukrajinští bohemisté, kteří v současnosti studují v Užhorodě český jazyk
a literaturu v prvních třech ročnících vysokoškolského studia, si knížky vyzvednou osobně v Havlíčkově Brodě, kam přijedou na pozvání společnosti Centrum Vysočina a Kraje Vysočina, partnerského regionu Zakarpatské Ukrajiny.
Mladí bohemisté zavítají vedle Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě také na střední školy, kde budou debatovat se studenty o životě na Ukrajině.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 26. 9. 2015 10:22
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.