Soutěž Školní časopis roku Pardubického kraje a Královéhradeckého 2020 startuje | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Soutěž Školní časopis roku Pardubického kraje a Královéhradeckého 2020 startuje


Chrudim – Do krajského kola soutěže o nejlepší školní časopis se mohou až do 30. června hlásit všichni vydavatelé školních, oddílových či klubových časopisů. Akci pořádá Asociace středoškolských klubů České republiky ve spolupráci s krajským koordinátorem zapsaným spolkem Altus pod záštitou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly a europoslance Tomáše Zdechovského. Letos se celostátně koná již čtrnáctý ročník soutěže.

Přihlášení časopisů je velmi jednoduché. „Stačí na stránkách http://askcr.cz/casopis/ zaregistrovat elektronicky časopis a poslat dvě ukázková čísla na adresu Altus, z.s., Strojařů 1387, Chrudim do 30. června,“ vysvětluje ředitel soutěže Roman Málek.

„Kvalita časopisů a školních novin rok od roku zlepšuje. Řada dětí i studentů by mohla okamžitě nastoupit do některé z redakcí,“ komentuje úroveň soutěže europoslanec Tomáš Zdechovský, který sám vystudoval žurnalistiku a několik let se živil jako novinář.

Soutěž je postupová a nejlepší časopisy mají šanci vyhrát v celorepublikovém kole. V krajském získává každý přihlášený pamětní desku a pro zástupce redakcí jsou připraveny zajímavé exkurse či program. V minulosti účastníci se například díky podpoře Pardubického kraje mohli podívat do redakcí v partnerském Prešovském kraji, v minulosti díky Evropské unii zase mohli strávit tvůrci časopisů týden v Německu a seznámit se s tvorbou novin a třeba navštívili i rotační tiskárnu. V loňském roce zase proběhlo jednodenní setkání redakcí a diskuse byla zejména o fake news.

„Myšlenku vydávání školních časopisů velmi podporuji. Nadšení a práci mladých redaktorů nad tvorbou obsahu vnímám v dnešní době přehlcené informačními technologiemi velmi pozitivně a smysluplně. Takový časopis je pro čtenáře pak dobrým inspiračním zdrojem a zajisté i podkladem pro vnitřní diskusi,“ podotkl krajský radní Pavel Šotola.
Kontakty pro novináře:
Roman Málek
ředitel soutěže Školní časopis roku 2020
e-mail: malek@r36.cz, www.osaltus.cz


Kontakt:

Roman Málek
malek@r36.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 3. 2020 12:06
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.