Situace v okolí Želivky je pro místní obyvatele kritická | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Situace v okolí Želivky je pro místní obyvatele kritická


Ledeč n. Sázavou/Praha – Lidé žijící v obcích kolem vodní nádrže Želivka na Havlíčkobrodsku, která zásobuje pitnou vodou hlavní město Prahu, se dlouhodobě potýkají s kritickou situací kvůli chybějícímu mostu přes nádrž. Želivka uměle rozdělila oblast na dvě části. Jediný most, který je spojuje s okolím, je navíc v havarijním stavu a musela na něm být omezena tonáž

„Situace je velmi vážná a je nutné ji co nejdříve řešit. Zástupci obcí se marně snažili o tomto krizovém stavu jednat s Povodím Vltavy, ministerstvem zemědělství ministerstvem i životního prostředí. Obrátil jsem se proto osobním dopisem na premiéra Bohuslava Sobotku a na ministra zemědělství Mariana Jurečku,“ popisuje europoslanec a také rodák z Kožlí u Želivky Tomáš Zdechovský. S ministrem zemědělství Marianem Jurečkou se Zdechovský společně se zástupci obcí setká 7. listopadu v Ledči nad Sázavou.

Přehnaná omezení v okolí nádrže brání rozvoji regionu
Nový most mezi obcemi Martinice a Kožlí, s jehož výstavbou počítá územní plán obce, by propojil břehy a vyřešil zmiňovanou objížďku. Zároveň by propojení Želivky vedlo k oživení regionu, který v sobě skrývá potenciál cestovního ruchu. Jeho rozvoji ale brání přehnaná omezení, která na Želivce panují. Kolem nádrže platí zákaz vstupu, přestože je tam spousta historických památek.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 9. 2014 0:09
Kategorie: Životní prostředí
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.