Sen na stavbu Kostela Nejsvětější Trojice v Neratovicích se stává pomalu skutečností. Projekt získal stavební povolení! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Sen na stavbu Kostela Nejsvětější Trojice v Neratovicích se stává pomalu skutečností. Projekt získal stavební povolení!


Neratovice – Město proslavené chemickým průmyslem a panelákovou zástavbou by se zanedlouho mohlo pyšnit architektonickým skvostem v podobě nového Kostela Nejsvětější Trojice a pastoračního centra Kardinála Josefa Berana. Městský úřad udělil stavební povolení projektu, který by se měl stát důstojnou dominantou šestnáctitisícového města ve Středočeském kraji.

Pro zahájení stavby je potřeba vstupní částka 15 miliónů korun. Část z těchto peněz získá Římskokatolická farnost Neratovice prodejem nemovitostí, zbytek pokryjí dary. „Všem dárcům tímto děkujeme za štědrou podporu a prosíme, aby nadále neratovickému kostelu zachovali přízeň,“ říká Veronika Mokrejšová z neratovické farnosti.

Komunisté založili Neratovice v roce 1957 jako město bez kostela záměrně. V dnešní době místo pro setkávání lidí a pořádání společensko-kulturních akcí chybí jako sůl. Zázemí kostela bude ale k dispozici pro aktivity všech lidí z okolí. Stavba je ideální pro pořádání koncertů, výstav a svateb, okolní hřiště a zážitková stezka se mohou stát místem rekreace. Kostel tak bude živým místem pro setkávání lidí dobré vůle.

„Je to naprosto skvělá zpráva pro všechny obyvatele Neratovic, kteří budou mít konečně krásné a důstojné multifunkční centrum nejen pro plánování společenských a kulturní aktivit. Samotný kostel bude jedinečnou stavbou, na kterou se budou jezdit dívat lidé z celé republiky. Moc se na to těším,“ komentuje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který stavbu kostela a pastoračního centra dlouhodobě podporuje.

Architektonický unikát

Architekt Zdeněk Fránka navrhl kostel ve tvaru lodě, která má symbolizovat Noemovu archu. Kostel bude zasvěcen Nejsvětější Trojici a už teď mnozí uvádí, že se stane vyhledávanou kulturní a architektonickou památkou.Kontakt:

Adam Baštinec
tiskový mluvčí
bastinec@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420608347423


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 6. 2021 15:33
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.