Potřebujete informace o pohonu na zemní plyn? | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Potřebujete informace o pohonu na zemní plyn?


PRAHA (22. října 2007) – stlačený zemní plyn (CNG) má obrovskou budoucnost jako motorové palivo. Nejen, že je levný (současné ceny stlačeného zemního plynu jsou 10 - 15 Kč/m3, což je asi poloviční cena oproti ceně benzinu, 1l benzinu = 1 m3 zemního plynu), a dále má vysoké oktanové číslo (130, obecně vysoké oktanové číslo zvyšuje odolnost proti klepání motoru), ale hlavně je to čisté palivo, které bohatě splňuje dnešní emisní limity.

CNG je velice vhodnou ekologickou náhradou benzínu a nafty. Může být užíváno jako motorové palivo v klasických spalovacích motorech, benzínových nebo přímo plynových. Na zemní plyn, jehož využívání může podstatnou měrou pozitivně ovlivnit životní prostředí, v současné době jezdí ve světe více než 5 miliónů vozidel v 60 zemích. Emise oxidu uhelnatého (CO) a uhlovodíků jsou totiž ve srovnání s ostatními palivy výrazně nižší.

Pokud byste o tomto ekologickém palivu rádi nalezli více informací, navštivte naše webové stránky: www.cpu.cz.

Vlastníci auta na zemní plyn mají navíc možnost vyplnit náš dotazník a bude jim odměnou zaslán dárek a na jaře obdrží pozvání na velmi zajímavou akci.
Dotazník: http://www.cpu.cz/webmagazine/kategorie.asp?idk=230


Česká plynárenská unie (ČPU) byla založena plynárenskými distribučními společnostmi a státním podnikem Český plynárenský podnik, o.z. Transgas, v roce 1994 jako nezávislá a dobrovolná profesní organizace právnických osob. Po 13 let své existence se ČPU věnuje významným tématům ovlivňujícím plynárenství v České republice – dnes zejména ekologické daňové reformě, novele energetického zákona, novele Pravidel trhu s plynem, podpoře využití zemního plynu v dopravě a dalším. Cílem ČPU je pomáhat rozvoji podnikatelského prostředí v oblasti zemního plynu. ČPU dnes sdružuje nejvýznamnější hráče plynárenského průmyslu: RWE Transgas, RWE Transgas Net, 8 regionálních plynárenských společností a 8 regionálních provozovatelů distribučních soustav. České plynárenství zastupuje v mezinárodní organizaci EUROGAS.


Pro více informací kontaktujte ČPU, pana ing. Jaroslava Tománka
na adrese Novodvorská 82/803, 142 01 Praha 4, tel: +420 241 027 878, e-mail: tomanek@cpu.cz, www.cpu.cz

Kontakt:

Lucie Kadlecová
Account Manager
lkadlecova@webershandwick.cz
+420 724 724 235
221 085 371


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 10. 2007 13:16
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Česká plynárenská unie (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Česká plynárenská unie (ČPU) byla založena plynárenskými distribučními společnostmi a státním podnikem Český plynárenský podnik, o.z. Transgas v roce 1994, jako nezávislá a dobrovolná profesní organizace právnických osob. 13 let své existence věnovala ČPU rozvoji podnikatelského prostředí v oblasti plynárenství a představování zemního plynu jako energeticky výhodného a ekologicky šetrného paliva odborné i laické veřejnosti.

PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.