Po celé Evropě se bude demonstrovat proti praktikám norské sociálky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Po celé Evropě se bude demonstrovat proti praktikám norské sociálky


Brusel/Praha – Na sobotu 30. května zažije řada evropských metropolí demonstrace proti praktikám norské sociálky a úřadů. Na velkou demonstraci se chystají organizátoři i v Praze na Loretánském náměstí před ministerstvem zahraničí, odkud se průvod vydá před norskou ambasádu demonstrovat proti tamním praktikám. Vlnu největšího odporu zvedla možná adopce dětí Michalákových.

„Demonstrovat se bude nejen v Praze, Londýně, Oslu, Moskvě, Vilniusu, Varšavě, Dublinu, Bratislavě nebo třeba v Edinburgu,“ prozradil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL)s tím, že v červnu se uskuteční veřejné slyšení také v Evropském parlamentu.
„To, co se stalo Evě Michalákové se může stát komukoliv z nás. A přestože nám Norové opakovaně tvrdili, že je adopce českých dětí vyloučena a zlepší komunikaci, nyní jsme se dozvěděli, že ji připravují,“ vysvětluje důvody svého zapojení do demonstrace europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který od loňského roku aktivně řeší několik odebrání a únosů dětí po celé Evropě.
Plánovaná demonstrace není v České republice poprvé. Vloni 18. listopadu se demonstrující sešli v Praze před norskou ambasádou a zároveň podepsali petici za navrácení dětí Evě Michalákové, která o své syny bojuje s norskými úřady už čtyři roky.

Europoslanec Zdechovský se zúčastní demonstrace přímo v Norsku
Nelibost vůči norskému sociálnímu systému projevují také samotní Norové. Europoslanec Zdechovský se demonstrace zúčastní 30. května přímo v Norsku. „Přímo v ohnisku dění chci dát najevo svoji jednoznačnou podporu Evě Michalákové a všem dalším lidem, kterým norská sociálka neoprávněně odebrala děti. Je to boj nejen o její děti, ale o stovky dalších. V demokratické Evropě nebudeme tolerovat krádeže dětí. Místo toho, aby se Norsko omluvilo, chce dát děti Evy Michalákové k adopci. To je nehoráznost, která nemá obdoby,“ pronesl Zdechovský s tím, že proti Norsku bude postupovat tvrdě.

Nezávislost norských úřadů je značně pochybná
Důkazy ukazují, že v Norsku dochází k systémové chybě. Děti jsou často odebírány na základě neúplných podkladů, popřípadě nedůvěryhodných výpovědí svědků. V případu Evy Michalákové je Zdechovský a jeho kolegové přesvědčen, že sociální služba Barnevernet hrubě pochybila a na místo pracování s rodinou došlo k ukvapenému odebrání dětí a snaze dát za každou cenu děti k adopci.
„Psychologové, kteří vystavovali údajně nezávislé posudky, jsou partneři či milenci, kteří spolu žijí. Tudíž nemůže jít o nezávislé posudky,“ zdůrazňuje Zdechovský, který osobně navštívil norský parlament, jednal s Barnevernetem, inicioval otevřený dopis europoslanců Norsku a také se pravidelně setkává s rodinou Michalákových.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 5. 2015 20:39
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.