Okamura u odvolacího soudu prohrál. Za své lži se musí omluvit europoslancům Zdechovskému a Svobodovi | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Okamura u odvolacího soudu prohrál. Za své lži se musí omluvit europoslancům Zdechovskému a Svobodovi


STÁHNOUT 29Co_381_2021_20.pdf (maximální velikost 0,5 MB)

Praha – Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se musí omluvit na své Facebookové stránce europoslanci Tomáši Zdechovskému a bývalému europoslanci Pavlu Svobodovi (oba KDU-ČSL) za nepravdivé výroky, které o nich šířil na svých sociálních sítích a v médiích. Okamura uvedl, že oba europoslanci hlasovali v roce 2017 pro uvalení sankcí na Českou republiku za nepřijímání migrantů. Odvolací soud v pondělí potvrdil, že tento výrok není pravdivý.

„Je to velká satisfakce. Tomio Okamura je soudem usvědčený lhář a na tom se už nic nezmění. Jeho omluvu si každopádně zarámuji. Jsem rád, že odvolací soud potvrdil, že vrcholní politici nesmí šířit lži, které poškozují pověst jejich politických protivníků. Kvůli jeho lžím musela mít moje rodina policejní ochranu. Okamura může být rád, že zůstalo jen u výhrůžek a nedošlo k žádnému fyzickému napadení, protože to by omluva už nezachránila,“ uvádí europoslanec Tomáš Zdechovský.

Okamura musí uhradit náklady na řízení ve výši 60 630 korun a zveřejnit omluvu ve znění: „Já Tomio Okamura, předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie, se tímto omlouvám lidoveckým europoslancům Pavlu Svobodovi a Tomáši Zdechovskému, o kterých jsem opakovaně veřejně prohlašoval, že při hlasování v Evropském parlamentu hlasovali pro uvalení sankcí na Českou republiku za nepřijímání migrantů. Toto tvrzení je nepravdivé. Uvedení europoslanci nikdy nehlasovali pro uvalení sankcí na Českou republiku za nepřijímání migrantů, naopak se uvalení sankcí na Českou republiku snažili zabránit hlasováním proti přijetí rezoluce o zahájení řízení proti České republice za účelem zjištění, zda z její strany nedošlo k porušení rozhodnutí Rady Evropské unie, kterým se stanovila dočasná opatření v oblasti mezinárodní ochrany ve prospěch Itálie, za což se nyní omlouvám“.

Tuto omluvu Okamura zveřejnil v úterý několik minut po půlnoci.Kontakt:

Adam Baštinec
tiskový mluvčí
bastinec@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420608347423


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 1

Vydáno: 16. 8. 2022 9:59
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je místopředsedou výboru Evropského parlamentu pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a členem výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL).

Dále působí také ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), zvláštním výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů v Evropské unii, včetně dezinformací (INGE) a v delegacích pro vztahy EU s Japonskem (D-JP) a státy jižní Asie (DSAS).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.