Odborníci budou jednat v Jihlavě o nebezpečných hračkách | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Odborníci budou jednat v Jihlavě o nebezpečných hračkách


Jihlava - Tři desítky odborníků se v pondělí 3. prosince sjedou do Hotelu Gustav Mahler v Jihlavě, aby tu společně hovořili o ochraně proti prodeji nebezpečných hraček na českém trhu. Zvláště před vánočními svátky je toto téma velmi aktuální. Na stáncích a v obchodech se totiž každoročně objevují desítky nebezpečných hraček, které mohou mít za následek i smrt dítěte.

„Každoročně jsou u nás objeveny desítky nekvalitních hraček z Číny a z dalších zemí, které nejenže nesplňují základní normy a označení, ale jsou i životu a zdraví dětí nebezpečné,“ říká europoslankyně Zuzana Roithová (KDU-ČSL), která se problematikou ochrany spotřebitelů v Evropském parlamentu dlouhodobě zabývá.

Z Číny pochází polovina zadržených nebezpečných hraček
V minulých týdnech zveřejnila Evropská komise alarmující statistiky za rok 2006, z nichž vyplývá, že v tomto roce bylo 48% z 924 nebezpečných výrobků stažených z unijního trhu dovezeno z Číny. Téměř čtvrtina všech nebezpečných produktů jsou hračky.
K přezkoumání mechanismů na ochranu spotřebitelských produktů se po řadě skandálů s nebezpečnými hračkami z Číny rozhodla začátkem září Evropská komise. Ve stejný měsíc například slavný americký výrobce hraček Mattel stáhl z prodeje doplňky pro panenku Barbie vyráběné v Číně, kvůli nepřípustné úrovni olova (během jednoho měsíce tak učinil třikrát).
V listopadu se pak objevilo několik burcujících případů - například dětské zubní pasty, které díky obsahu diethynelglykolu mohou poničit ledviny či centrální nervový systém, nebo kuličky Bindeez s jedovatou tekutinou (hydroxybutyrátem), které mohou způsobit kóma.

Pomoc pro výrobce hraček z Vysočiny
Na setkání vedle zástupců z českých ministerstev, ředitelů hygienických stanic, ředitele České obchodní inspekce, ředitele Sdružení ochrany spotřebitelů a zástupců podnikatelů dorazí i výrobci hraček z Vysočiny, kteří usilují o zjednodušení pravidel pro zavádění svých výrobků na trh Evropské unie.
„Našim úsilím není pouze zabránit producentům nekvalitních hraček v přístupu na český potažmo evropský trh, ale i dát prostor kvalitním českým výrobcům, aby se prosadili na evropském trhu,“ vysvětluje europoslankyně Roithová spolupodílející se na přípravě nové evropské legislativy, která má tento fakt zohlednit.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
general manager
zdechovsky@commservis.com
774888300


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 12. 2007 16:42
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu strategií, image, výzkumy a analýzy.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.