O místa v kurzech zachraňující lidské životy je obrovský zájem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


O místa v kurzech zachraňující lidské životy je obrovský zájem


Hradec Králové – V kurzech Vzdělávání školitelů resuscitace již téměř nejsou volná místa. Tento projekt financovaný z Evropského sociálního fondu má za úkol ve čtyřiceti kurzech vyškolit nové lektory v oblasti kardiopulmonální resucitace.

Hradec Králové – V kurzech Vzdělávání školitelů resuscitace již téměř nejsou volná místa. Tento projekt financovaný z Evropského sociálního fondu má za úkol ve čtyřiceti kurzech vyškolit nové lektory v oblasti kardiopulmonální resucitace.
„O kurzy je neuvěřitelný zájem, v současné době jsou téměř všechna místa obsazena", potvrzuje primář broumovské nemocnice a autor projektu Jiří Veselý. Vlastní školení připraví 200 lektorů, kteří budou školeni v průběhu dvoudenních intenzivních kurzů v pětičlenných skupinách. Kurzy jsou zakončené testem a praktickým prozkoušením znalostí. Úspěšní účastníci dostanou certifikát, se kterým poté mohou působit jako samostatní lektoři.
„Díky grantu z Evropské unie jsou budoucí lektoři školeni zdarma", vysvětluje financování kurzů Veselý. Projekt vznikl kvůli malé úspěšnosti resuscitace v terénu, kde zbytečně zemřou desítky lidí kvůli špatným znalostem o úkonech zachraňujících život. „V Královéhradeckém kraji se ročně stane 500 – 750 mimonemocničních zástav oběhu a u převážné většiny těchto případů není poskytnuta optimální okamžitá pomoc. Mým cílem je tento fakt změnit", vysvětluje primář Veselý záměr projektu.
Školení bude probíhat až do poloviny příštího roku. Pokud bude projekt úspěšný, může být v dalších letech rozšířen z Královéhradeckého kraje do více míst České republiky.Kontakt:

Tomáš Zdechovský
general manager
zdechovsky@commservis.com
774888300


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 10. 2007 9:58
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu strategií, image, výzkumy a analýzy.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.