Norský právník a zastánce obětí Barnevernu, Marius Reikeras, navštíví Českou republiku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Norský právník a zastánce obětí Barnevernu, Marius Reikeras, navštíví Českou republiku


V pátek 3. července 2015 navštíví Prahu norský právník Marius Reikeras známý svým velmi kritickým postojem k činnosti norské sociální služby Barnevernet.

Zveme vás tímto na tiskovou konferenci s ním a s českým europoslancem Tomášem Zdechovským, která se uskuteční 3. 7. v 15:30 v kavárně Platýz, Národní 416/37, Praha 1.

Důvodem návštěvy pana Reikerase je mimo jiné právě spolupráce s českým europoslancem Tomášem Zdechovským ve věci aktivní pomoci norským i v Norsku žijícím zahraničním rodinám poškozeným pracovníky Barnevernetu.

Po květnové celoevropské demonstraci Pochod pro rodinu se objevilo mnoho nových, dosud neveřejných příběhů o neoprávněném odebrání dětí z rodin. Oba pánové nyní evidují již více než 60 takových případů. To je motivovalo k založení nové mezinárodní organizace. Její náplní má být všechny poškozené rodiny evidovat a pomáhat jim získat děti zpět.

Marius Reikeras by rád v Norsku docílil zásadních změn v legislativě v oblasti péče o děti. Především ve zrušení absolutní moci pracovníků Barnevernetu nad rodinami.
Reikeras, který se také podílel na organizaci norské části zmíněného celoevropského Pochodu pro rodinu, má značnou podporu na sociálních sítích, kde jej na několika stránkách podporuje kolem sedmi tisíc uživatelů, z velké části právě oběti norského sociálního systému.
Marius Reikeras otevřeně tvrdí, že soudy s biologickými rodiči jsou za pomoci lživých výpovědí, falešných svědků, či zfalšované dokumentace často vykonstruované.

"Vím o tisících případů, kdy Barnevernet neprávem odebral rodinám děti. V hledáčku Barnevernetu je přes 50 000 rodin, z čehož vice než 12 000 už o děti přišlo. Myslím, že by Češi měli dát zřetelně najevo, že Norsko nemá právo zasahovat do rodin českých občanů i přesto, že žijí v Norsku. Indičtí diplomaté Norsku jasně vzkázali, že buďto ten případ skončí nebo Indie přistoupí k nějaké formě sankcí proti Norsku. Případ měl za následek diplomatickou krizi mezi oběma státy. A norská vláda indickému tlaku ustoupila a děti byly rodičům vráceny. Podobně dala i ruská ambasáda najevo, že s jejími občany nesmí být zacházeno tímto způsobem. Takže tlačit na norskou vládu je možné!"
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 7. 2015 0:49
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.