Nemocnice na Náchodsku budou měřit zdarma hladinu krevního cukru | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nemocnice na Náchodsku budou měřit zdarma hladinu krevního cukru


Náchod - Oblastní nemocnice Náchod pořádá 24. listopadu od 7.00 do 10.00 bezplatnou kontrolu glukometrů diabetiků a také bezplatné posouzení rizika diabetu. Zájemci o změření hladiny krevního cukru mohou přijít na biochemická pracoviště náchodské nemocnice.

„Cukrovka je chronické onemocnění způsobené nedostatečnou tvorbou hormonu insulinu ve slinivce břišní nebo jeho nedostatečné působení v organismu,“ vysvětluje primář Jiří Veselý z Broumova.
Glykémie se bude měřit v nemocnici Náchod, odběrová místnost, Ambulantní pavilon, dolní areál nemocnice, suterén, vchod u chirurgické pohotovosti. Dále na interní ambulanci v nemocnici Broumov a také v laboratoři na pracovišti klinické biochemie a diagnostiky v nemocnici Opočno. Měření se provádí nalačno.
„U dětí a mladších pacientů se cukrovka většinou vyvíjí rychle a projevuje se častým močením a nadměrnou žízní. Oproti tomu u starších pacientů se cukrovka vyvíjí plíživě a může být i mnoho roků nepoznána a tudíž i neléčena,“ vysvětluje primář Veselý a dodává, že v České republice počet diabetiků neustále stoupá a v současné době jich je jeden milión.
Bezplatné měření glykémie se koná při příležitosti Světového dne diabetiků, který spadá na 14. listopad. Právě v tento den roku 1891 se narodil Frederic Banting, objevitel inzulínu.

Kontakt:

Tomáš Zdechovský
general manager
zdechovsky@commservis.com
774888300


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 11. 2007 15:19
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu strategií, image, výzkumy a analýzy.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.