Někteří pacienti dluží náchodské nemocnici na poplatcích | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Někteří pacienti dluží náchodské nemocnici na poplatcích


Náchod – Za leden zaevidovala Oblastní nemocnice Náchod za regulační poplatky u lékařů 1.132.950 Kč. Z této celkové sumy jsou přibližně 4 % neuhrazena.

Od letošního roku musejí pacienti za návštěvu lékaře a za hospitalizaci zaplatit poplatek. Velká část pacientů tuto změnu přijala, ale najdou se i tací, kteří poplatek nezaplatili. Poplatky u lékařů jsou dané zákonem a pokud je pacient nezaplatí, musí počítat s důsledky, které plynou z nerespektování zákona.
Náchodské nemocnici se však daří poplatky vybírat celkem bez problémů. „Je důležité s pacienty komunikovat. Vybírání poplatků také pomáhá systém Infocentra a velké nasazení zdravotního personálu,“ říká ředitel náchodské nemocnice Miroslav Švábl.
Dlužné částky je přitom možné vymáhat i soudní cestou. Tím nejradikálnějším řešením je soudní spor s neplatiči. V prvním kole rozesílá nemocnice upomínku s upozorněním o nezaplacení poplatku. Pokud na tento dopis není žádná odezva, nemocnice posílá druhou upomínku. „Většina pacientů na upomínku reaguje a dlužný poplatek uhradí,“ říká ředitel Miroslav Švábl s tím, že nemocnice použije vybrané peníze do zlepšení svých služeb.


Kontakt:

Tomáš Zdechovský
general manager
zdechovsky@commservis.com
774888300


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 3. 2008 19:32
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu strategií, image, výzkumy a analýzy.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.