Náš první byt! Jak ho zařídit a vyvarovat se chyb začátečníka? | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Náš první byt! Jak ho zařídit a vyvarovat se chyb začátečníka?


Nový byt znamená pro mnohé splněný sen. Po stresech se zaplacením a s vyřízením všech nutných dokumentů následuje obvykle ta příjemnější část - vybavování a zařizování nového domova. I to se ale lehce může změnit v noční můru, pokud nevíme, jak na to. Rady lze načerpat například na dalším z cyklu seminářů a tematických dnů pro širokou veřejnost pořádaných developerskou společností BCD Group a realitní kanceláří LEXXUS, který se uskuteční ve čtvrtek 15. března 2012 v 18 hodin v prostorách společnosti LEXXUS. Na semináři se také účastníci dozví zajímavé informace o současné situaci na českém realitním trhu.

Každý je jedinečný, proto musí být jedinečné i naše bydlení. Snahou bytových designérů a poradců je proto především perfektně poznat své klienty. Jejich zvyky, denní návyky, koníčky a záliby. Protože jedině tak jim mohou pomoci vytvořit bydlení, které se bude nejenom líbit, ale i funkčně vyhovovat, a ve kterém se bude dobře žít. Nad tímtéž by se měli zamyslet všichni, kteří se rozhodnou zařizovat si byt svépomocí. V průběhu celého procesu zařizování je vhodné řídit se sloganem: „Interiér je dokonalý ne tehdy, když už do něj není co přidat, ale když už nelze nic ubrat.“

Ve svém domově se chceme obklopit barvami, které máme rádi a jsou nám příjemné. Pokud mezi ně však patří výrazné odstíny jako je například tyrkysová či ostře červená, je dobré dát na rady odborníků a oblíbenými barvami raději šetřit. Pouhý akcent barvy na závěsech, polštářích či přehozu bude působit velmi dobře a navíc jej můžeme lehce obměnit. A pokud se přece jen barev na stěnách nechceme vzdát, nikdy jimi nevymalujme celou místnost. Mnohem lepší efekt bude mít jen jedna barevná stěna. Důležitý je také výběr textilií – závěsy, záclony a žaluzie s prostorem umí divy. I stroze zařízený interiér v chladných odstínech dokážou zútulnit. Funkčnost i vzhled každého pokoje nejvíc ovlivní výběr nábytku. Ještě před jeho nákupem je ale nutné rozplánovat a vymezit často podceňované, ale velmi důležité klidové a komunikační zóny bytu. Zejména společenským zónám, jako jsou obývací pokoje, kuchyně a chodby, bychom měli při rozmístění nábytku věnovat zvýšenou pozornost, protože v místech častého pohybu členů domácnosti by nemělo nic překážet. Obecně existují dva základní přístupy, jak k výběru nábytku přistupovat. Prvním je mít jasnou představu o tom, v jakém stylu a jaký nábytek vybereme a kam jej umístíme. Druhou možností je pořídit si nejprve jen základní kusy, bez kterých se nedá fungovat (jídelní stůl, židle, postel.. ) a poté vyčkat. Zabydlet se, poznat co nám vyhovuje, čím se chceme obklopit a pak postupně interiér dolaďovat do nejmenších detailů.

Důraz by měl být při zařizování kladen zejména na to, aby se podařilo sladit barevnost, nejen v místnosti, ale v rámci celého bytu a tím docílit konzistence a tzv. „rukopisu“ majitele. Každá místnost musí mít svůj smysl a účel. Zároveň musíme dbát na to, abychom nakupovali zařízení s rozmyslem a nekupovali zbytečnosti.

Mnoho dalších užitečných rad se zájemci mohou dozvědět právě na semináři „Jak zařídit byt“. Odborníci se s účastníky podělí o praktické zkušenosti a zodpoví jejich dotazy. Kromě cenných rad si ale mohou odnést i kupon na slevu 100.000 korun při koupi bytu v projektu Nad Rokytkou. Část semináře bude věnována situaci na českém realitním trhu. Setkání se uskuteční 15. března od 18 do 19 hodin v realitní kanceláři LEXXUS na adrese Millennium Plazza, V Celnici 10, Praha 1. Zájemci o účast se musí registrovat do 12.3.2012 na adrese seminar@lexxus.cz nebo na facebookových stránkách /nadrokytkou.

BCD Group je mezinárodním seskupením několika developerských společností s bohatými zahraničními zkušenostmi. Stojí například za výstavbou nového města v Izraeli, nákupního centra v Belgii nebo střední školy v anglickém Manchesteru. V České republice působí od roku 2001 a realizuje projekty především v Praze: rezidenční čtvrť Nad Rokytkou ve Vysočanech (nyní jsou zrealizovány 2 z 9 plánovaných etap se 470 dokončenými bytovými jednotkami a probíhá výstavba třetí etapy), dokončený bytový dům Trojská brána a připravovaný projekt Aleje na jižním okraji Prahy. V západních Čechách je v přípravě rozsáhlý komplex v Aši, který nemá svou velikostí a konceptem v České republice obdoby a vytvoří nové centrum euroregionu.

Společnost LEXXUS a.s. patří již od počátku devadesátých let minulého století k nejvýznamnějším realitním kancelářím v Praze. Kvalitní portfolio získává zejména díky dlouhodobé spolupráci realitních specialistů s předními investory a developery působícími v Praze i celé České republice. LEXXUS a.s. svým zaměřením na rezidenční trh pokrývá jak segment luxusních nemovitostí, tak nabízí i široký výběr bydlení v nových bytových projektech po celé Praze.

O projektu „Rezidenční čtvrť Nad Rokytkou“ (www.nadrokytkou.cz)

Nově vznikající čtvrť Nad Rokytkou v pražských Vysočanech nabízí ideální bydlení zejména pro mladé rodiny. Výhodou lokality je přímé napojení na MHD a blízkost centra města, ale také nově vznikající infrastruktura a velké množství zeleně. Developerem projektu je seskupení společností BCD Group ve spolupráci s firmou Broomwell Developments. Oba subjekty mají na mezinárodním realitním trhu mnohaleté zkušenosti. V České republice působí BCD Group od roku 2001, kdy zakoupila pozemky stávajícího projektu Nad Rokytkou. Jde o dlouhodobý projekt rozdělený do 9 etap a několika let výstavby. Na více než 15 ha pozemku vyroste celkem 2.000 bytů. Nyní jsou hotovy dvě etapy a třetí je těsně před dokončením. Svého majitele zná již více než 470 bytových jednotek. Po dokončení celého projektu v něm budou nejen uzavřené objekty poskytující potřebnou míru soukromí, ale i otevřené městečko s velkým množstvím parkových ploch, dětským hřištěm a cyklostezkou. Ta propojí celou čtvrť s centrem města i s jeho periferiemi. Zájemci o bydlení mohou vybírat z rozmanité nabídky bytů v různých dispozicích i ze široké škály vybavení vysokého standardu. V nabídce jsou však i byty, jejichž cena začíná na 39 000 Kč za m2.
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 8. 3. 2012 15:57
Kategorie: Reality
Název zdroje: Crest Communications (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.