Náchodská nemocnice přidala v boji proti rakovině prsu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Náchodská nemocnice přidala v boji proti rakovině prsu


Náchod – Intenzivní vyšetřování mamografickým screeningem probíhá v těchto dnech v Oblastní nemocnici Náchod. Nemocnice tak zajišťuje realizaci programu vyhlášeného VZP. Náchodská nemocnice je jedna z mála zdravotnických pracovišť v regionu nabízející tento typ vyšetření.

Náchod – Intenzivní vyšetřování mamografickým screeningem probíhá v těchto dnech v Oblastní nemocnici Náchod. Nemocnice tak zajišťuje realizaci programu vyhlášeného VZP. Náchodská nemocnice je jedna z mála zdravotnických pracovišť v regionu nabízející tento typ vyšetření.

„Karcinom prsu patří v současnosti mezi závažné epidemiologické problémy v České republice,“ varuje ředitel Oblastní nemocnice Náchod Miroslav Švábl. Ženy však často podceňují nebezpečnost tohoto onemocnění a na vyšetření nemají čas. Náchodská nemocnice rozšířila ordinační hodiny, během kterých se ženy mohou nechat vyšetřit. „Snažíme se vyjít zájemkyním o vyšetření co nejvíce vstříc, proto jim nabízíme i vyšetření v odpoledních hodinách a v sobotu,“ vysvětluje snahu nemocnice ředitel Švábl.

Mamografický screening představuje preventivní vyšetření žen bez příznaků onemocnění s cílem zachytit rozvíjející se onemocnění v co nejčasnějším stadiu. Program mamografického screeningu vychází z předpokladu, že onemocnění zachycené v časné fázi je snáze léčitelné a výrazně zvyšuje možnost úplného uzdravení pacientek.

Mezi příčinami úmrtí ve věkové kategorii 20 - 54 let zaujímá karcinom prsu první místo. „Na následky karcinomu zemře v naší zemi více než dva tisíce žen ročně, pravidelným a častým vyšetřením se snažíme toto smutně vysoké číslo výrazně snížit,“ říká ke hrozivé statistice Švábl a dodává, že mamografický screening je nejlepší zbraň, kterou medicína proti tomuto zákeřnému onemocnění bojuje. U tohoto onemocnění totiž nebyl dosud poznán rizikový faktor vysvětlující jeho příčinu s uspokojivou spolehlivostí, jedinou možností boje je tedy včasná diagnostika a následně cílená léčba. V České republice je ročně diagnostikováno více jak čtyři a půl tisíce nových případů onemocnění a incidence neustále vzrůstá.

K vyšetření mamografickým screeningem vybízí i Všeobecná zdravotní pojišťovna. Ta rozesílá pozvánky ženám, které se zatím na vyšetření nedostavily a mají na něj nárok.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
general manager
zdechovsky@commservis.com
774888300


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 12. 2007 10:28
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu strategií, image, výzkumy a analýzy.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.