Na Letišti Ruzyně vyroste nový hangár pod taktovkou společnosti ABS Jets | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Na Letišti Ruzyně vyroste nový hangár pod taktovkou společnosti ABS Jets


22.10.2010, Praha – Přední operátor privátních letadel v České republice i v regionu střední a východní Evropy, společnost ABS Jets, postaví na pražském ruzyňském letišti nový hangár o celkové kapacitě 6 000 m2. Slavnostní odhalení základního stavebního kamene proběhlo dnes v pátek 22.10.2010 v 11:00. Na základní stavební kámen společně poklepali generální ředitel společnosti ABS Jets Vladimír Peták, generální ředitel Úřadu pro civilní letectví ČR Josef Rada a zástupci pražského Letiště Ruzyně.

Firma ABS Jets již vlastní menší hangár s celkovou plochou 3 000 m2, který koupila od ČSA v roce 2006. Do září příštího roku tak ztrojnásobí svou stávající hangárovací kapacitu a částečně uspokojí dynamicky rostoucí poptávku posledních let. „Již před začátkem výstavby máme předpronajato 50 % ploch,“ pochvaluje si aktuální vysokou poptávku Radomír Šaňák, obchodní ředitel ABS Jets.

„Těší nás, že společnost ABS Jets, náš významný obchodní partner v oblasti General Aviation, výrazně rozvíjí svou činnost - a to nejen v letecké přepravě, ale i údržbě letadel, pro kterou bude částečně určen i tento nový hangár,“ řekl Jiří Pos, člen představenstva a vrchní ředitel pro letecký obchod, provoz a řízení majetku Letiště Praha.

Nový vlastní hangár bude znamenat další posílení vedoucího postavení společnosti ABS Jets na středoevropském trhu privátní letecké přepravy. V současnosti společnost provozuje několik tryskáčů a již od roku 2004 se její flotila každým rokem rozrůstá minimálně o jeden nový stroj. „V horizontu následujících 2-3 let plánujeme tempo naší expanze ještě zvýšit. Dlouhodobým cílem pro příštích 10 let je dosáhnout maximální synergie a efektivity z obou našich stěžejních činností – provozování business jetů a poskytování servisních služeb,“ říká Vladimír Peták, generální ředitel ABS Jets.

Hangár navíc zatraktivní Prahu jako středoevropské centrum privátní letecké přepravy a služeb pro VIP klientelu a podpoří výsadní postavení společnosti ABS Jets v servisním zázemí pro špičkové letouny Embraer Legacy 600 v celém regionu. Servisní služby pro třetinu všech letounů Embraer Legacy registrovaných ve střední a východní Evropě totiž zajišťuje právě ABS Jets.

Z důvodu snížení rizika výstavby, byl společností ABS Jets vybrán pro komplexní zabezpečení realizace nového hangáru přední EPC kontraktor, společnost 1. PROJEKTOVÁ, a.s.. Ta je zodpovědná za celý průběh projektu od prvotní inženýrské činnosti až po předání hotové stavby. V tendru na vlastní výstavbu zvítězila stavební společnost Metrostav. Výstavba nového hangáru bude částečně financována z vlastních zdrojů, částečně ze zdrojů externích. „Právě díky značným reinvesticím našich zisků zpět do společnosti dosahuje ABS Jets dlouhodobého a setrvalého růstu,“ zdůrazňuje Vladimír Peták. Plná škála služeb ABS Jets dnes zahrnuje provozování business jetů, řízení pozemního a letového provozu, plánování a zajišťování charterových letů, podporu provozu, servis a údržbu letadel.

Nový hangár je také pokračováním úspěšné tradice leteckých inovací na ruzyňském letišti. Již současný hangár postavený původně roku 1937, který společnost ABS Jets koupila od ČSA v roce 2006, významně předběhl svou dobu. Celková velikost a dispoziční řešení, stejně jako velkorysé a prakticky řešené prostory pro servisní zázemí, mají plnohodnotné využití i po více než 70 letech. Nová budova, která vyroste v blízkosti staršího hangáru a rozšíří celkový počet hangárů na čtvrtém terminálu ze tří na čtyři, půjde ve šlépějích svého předchůdce.


Pro více informací prosím kontaktujte:
Antónia Tomková
Marketing & PR | ABS Jets, a.s.
M: +420 733 788 733
tomkova@absjets.cz
Kontakt:

Aneta Kolínská
Junior Marketing Manager
marketing@media-tribune.com
www.media-tribune.com
246063795


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 12. 2010 12:45
Kategorie: Doprava
Název zdroje: Media Tribune s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
MEDIA Tribune je agenturou, která svým klientům poskytuje synergii a jasně měřitelnou obchodní efektivitu.

Jak to děláme?
Poskytujeme kromě klasických služeb v oblasti PR a marketingu také služby v oblasti obchodu. Náš recept tkví v efektivním propojení těchto stěžejních firemních oblastí, komplexnosti a provázanosti nabízených služeb. Pramení z profesionálního spojení marketingu, public relations a nejrůznějších aktivit z oblasti obchodu, zprostředkováním důležitých obchodních kontaktů počínaje a strategickým poradenstvím konče.

Kdo jsou naši klienti?
MEDIA Tribune pracuje především pro klienty z řad malých a středně velkých firem. Pracujeme pro ty, kteří vědí, že obchod, marketing a komunikace jsou spojené nádoby a pouze brilantní zvládnutí všech tří oblastí podmiňuje úspěch v podnikání.
Složení našich klientů je pestré, ať již jde o společnosti z oblastí financí, daňového poradenství, kosmetiky či wellness. Zastupujeme také nejrůznější zájmové asociace, mezinárodní univerzitu či nově založený český časopis.

PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.