Mistrovství České republiky v discgolfu v květnu v Moravském Krumlově | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Mistrovství České republiky v discgolfu v květnu v Moravském Krumlově


Moravský Krumlov - V sobotu 28. května a v neděli 29. května se uskuteční v Moravském Krumlově Mistrovství České republiky v discgolfu. Organizátoři očekávají velký zájem nejen hráčů, ale také diváků.

„Registrace na mistrovství republiky je už otevřena. Je tří fázová, nejprve se mohou přihlásit ti nejlepší z loňského roku, poté ostatní hráči,“ upřesňuje předseda discgolfového spolku Discgolf Club Moravský Krumlov Tomáš Striegler. Kapacita Mistrovství republiky je 90 hráčů. „Discgolf je velmi atraktivní hra, vhodná i pro rodiny s dětmi. Díky našemu hřišti jezdí do Krumlova lidé z celého okolí. Mistrovství České republiky, které letos hostíme, je skvělou příležitostí ukázat také dalším hráčům, jaké máme hřiště. Věřím, že discgolf si vyzkouší také ti, kteří ho ještě nehráli, mistrovství může být dobrým impulsem pro to začít,“ říká starosta Krumlova Tomáš Třetina.
Discgolfové hřiště v Krumlově patří k nejhezčím v České republice. Je umístěno v malebném zámeckém parku mezi stromy a jamky jsou uspořádány tak, aby hráči prošli celým parkem. Nápad na discgolfové hřiště se v Krumlově zrodil před dvěma lety. Kdokoliv si tam může přijít zahrát, a to buď s vlastními talíři, nebo je zde možnost půjčení. Hraje se ve čtyřech hlavních kategoriích – muži, junioři, ženy a dospělí nad čtyřicet let,“ říká Tomáš Striegler, který sám aktivně hraje. V širokém regionu je discgolfové hřiště v Krumlově jediné, další jsou až v Brně a ve Velkém Meziříčí.
Discgolf se hraje ve skupinách maximálně po pěti hráčích na jednu jamku. Je to gentlemanská hra, takže rozhodčími jsou sami hráči. „Pokud se hráči neshodnou, pravdu má většina.“ doplňuje Striegler. Discgolf vznikl v 70. letech v USA. Velmi populární je ve Skandinávii, v Německu a posledních několik let také v České republice.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 4. 2016 9:15
Kategorie: Sport
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.