Liberecká technická univerzita testuje granuláty pro WITTE | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Liberecká technická univerzita testuje granuláty pro WITTE


Studenti Technické univerzity v Liberci od prosince loňského roku testují granuláty určené pro výrobu plastů ve WITTE Automotive v Nejdku. Budoucí specialisté z oddělení tváření kovů a plastů úzce spolupracují s vývojovým oddělením nejdeckého výrobce zamykacích systémů a klik pro automobilový průmysl při zjišťování specifických vlastností plastů a jejich únavových křivek. Do konce února dodá WITTE Automotive do Liberce více než dvě desítky druhů granulátů, které studenti TUL podrobí zkouškám při různých teplotách a intenzitách zatížení. Výsledky tohoto projektu zpracovávaného jako diplomové práce by měly být známy v květnu 2008.

„Granulát je v podstatě najemno drcený základní plast, který se používá v lisovacích strojích. Po roztavení se vstřikuje do tvarové formy, kde posléze zchladne a tím dostane finální tvar žádaného výrobku. Granuláty obsahují i různé druhy plniv a přísad (např. barviva). Pro zlepšení mechanických vlastností (pevnost) se do něj přidávají malé částečky skla (ve formě vláken či kuliček). Ve Witte se používají nejčastěji plasty se zastoupením 0 až 30% skla. Do Liberce jsme vysokoškolským odborníkům a studentům pro testování zatím dodali asi dvacet druhů granulátů. Na počátku února to bylo posledních šest druhů, vždy 3kg od každého. TUL provádí zjišťování jejich specifických vlastností. Studenti se zejména zaměřují na únavové křivky materiálu při různých teplotách,“ popisuje spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci Ing. Václav Čontoš, vývojový konstruktér WITTE Automotive v Nejdku.

Výsledky libereckých vysokoškoláků umožní společnosti WITTE Automotive v Nejdku lépe předvídat životnost výrobků určených pro přední světové automobilky. „Pro dveřní kliku z nejdecké produkce to znamená, že byste ji měli otevřít a zavřít (1 cyklus) minimálně 100 000krát bez toho, aby únava materiálu ovlivnila její bezproblémovou funkčnost,“ doplňuje praktický příklad Čontoš.

TUL má v Nejdku dobré jméno a vzájemná spolupráce se v minulosti WITTE Automotive osvědčila při odborných konzultacích a školeních v oblasti plastů.
Kontakt:

Martina Poštová
martina.postova@witte-automotive.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 2. 2008 13:33
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: WITTE Nejdek, spol. s r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
WITTE Automotive v Nejdku je předním českým výrobcem zamykacích systémů a klik pro automotilový průmysl.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.