Konference o veřejných zakázkách | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Konference o veřejných zakázkách


Již od roku 1995 působí Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v České republice jako orgán dohledu nad zadáváním veřejných zakázek. Svoje zkušenosti budou jeho pracovníci prezentovat koncem listopadu (27. a 28.) na mezinárodní konferenci, která se bude konat v Rotundě pavilonu A brněnského výstaviště.

Tedy na stejném místě, kde se v loňském roce uskutečnila úspěšná konference s názvem Soutěž a konkurenceschopnost týkající se oblasti hospodářské soutěže. Letošní akci na téma Zkušenosti s dohledem nad zadáváním veřejných zakázek pořádá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže s občanským sdružením Europlatform a Regionální hospodářskou komorou Brno.

„Mezinárodní konferenci věnovanou problematice veřejných zakázek pořádáme proto, abychom odborné, ale i široké veřejnosti zprostředkovali informace, které jsou důležité pro každodenní praxi. Myslím si, že informovanost zadavatelů i uchazečů o veřejných zakázkách ještě není v České republice na dostatečné úrovni, o což se samozřejmě zasloužila i několikerá změna příslušného zákona,“ konstatoval předseda antimonopolního úřadu Martin Pecina. Zdůraznil zároveň, že z tohoto důvodu se pořadatelé konference budou snažit sdělit maximum informací maximu posluchačů a vyměnit si nabyté zkušenosti.

„Mezi zmiňované experty, kteří budou v Brně přednášet, patří mj. předseda slovenského Úradu pre verejne obstarávanie Béla Angyal,“ uvedla místopředsedkyně ÚOHS pro oblast veřejných zakázek Jindřiška Koblihová. V jednání je účast dalších zahraničních odborníků na danou problematiku. Na konferenci samozřejmě vystoupí i experti na oblast veřejných zakázek z ÚOHS a další odborníci z České republiky.

Výše konferenčního poplatku činí 2000 korun na osobu, studenti mají po předložení dokladu o studiu vstup zdarma. Přihlášky lze zasílat na adresu kkm@rhkbrno.cz. Konference má také vlastní webovou stránku, která byla uvedena do provozu dnes na adrese: http://nove.rhkbrno.cz/verejnezakazky/

odbor vnějších vztahů ÚOHS
Kontakt:

Kristián Chalupa
ředitel odboru vnějších vztahů
posta@compet.cz
+420 542 167 288


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 9. 2007 14:38
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže je ústředním orgánem státní správy České republiky s pravomocemi v oblasti ochrany hospodářské soutěže, dohledu nad zadáváním veřejných zakázek a v monitoringu a koordinaci veřejné podpory.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.