Katolické gymnázium je první střední škola na Vysočině spolupracující s Mensou | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Katolické gymnázium je první střední škola na Vysočině spolupracující s Mensou


Třebíč – Katolické gymnázium Třebíč je jako jediná střední škola na Vysočině zařazena mezi školy spolupracující s Mensou. V úterý 31. března bude Mensa organizovat testování IQ přímo na Katolickém gymnáziu. Začátek je 8.45.

„Splnili jsme všechny potřebné podmínky, a tím máme potvrzeno, že se na celonárodní poměry nadstandardně věnujeme práci s nadanými dětmi,“ popisuje ředitel školy Vít Feldbabel.
Společnost Mensa provádí základní testování IQ prostřednictvím mezinárodně uznávaného standardizovaného testu schváleného mezinárodním dozorčím psychologem společnosti. Nad správností prováděných testování dohlíží i psycholožka Mensy ČR - PhDr. Dagmar Jílková. Každý, kdo se zúčastní mensovního testu, dostane potvrzení o absolvování s udaným IQ. Toto potvrzení má mezinárodní platnost.
Účastníkům, kteří dosáhnou v testu výsledku na úrovni percentilu 99 - 100 (IQ 130 a více), bude nabídnuto členství v Mense ČR. „Za zmínku stojí i to, že Fakulta informačních technologií VUT Brno přijímá uchazeče bez přijímacích zkoušek, kteří mají mensovní potvrzení s IQ 120 a více, a takovýchto fakult by mělo do budoucna přibývat,“ popisuje zástupce ředitele Zdeňka Matějková.
Testování je určeno pro všechny od 5 do 100 let. Testy jsou neverbální a kalibrované podle věku. Výsledky testování jsou důvěrné a budou sděleny pouze zákonným zástupcům dětí. Škola obdrží anonymní statistické vyhodnocení testování - kolik z testovaných dětí spadá do jednotlivých inteligenčních pásem.
Testování probíhá formou tužka - papír. Test trvá 40 minut. Testovat lze pouze děti, které přinesou podepsaný souhlas rodičů s testem. Platí pro děti do 15 let. „Testování není povinné, je to jen nabídka, kterou podle uvážení můžete využít. Další testování proběhne za dva roky,“ uzavírá ředitel Feldbabel.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 3. 2015 15:22
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.