Jednání o kompenzacích pro region Želivky pokračuje. Europoslanec Zdechovský bude jednat s expertním týmem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Jednání o kompenzacích pro region Želivky pokračuje. Europoslanec Zdechovský bude jednat s expertním týmem


Kožlí – V pondělí 20. července se europoslanec Tomáš Zdechovský ((KDU-ČSL) setká se starosty z okolí Želivky a expertním týmem, který starostové na jaře ustanovili. Budou jednat o dalším postupu vůči státu. Požadují řešení kritické situace regionu, který je desítky let zanedbáván.

Europoslanec Zdechovský v pondělí osobně navštíví obce v okolí Želivky. V 9.30 startuje jednání v Kožlí se starostou Václavem Husákem, v 11 hod bude jednat v Hněvkovicích, ve 12 hod ve Vlastějovicích, od 13.15 má setkání se starostou Hulic Oldřichem Doležalem, o hodinu později se starostou Bernartic. Další jednání se uskuteční ještě v Dolních Královicích, Šetějovicích, Ježově a Kamenné Lhotě. Přesto, že je celý den velmi nabitý, Zdechovský považuje za nutné se se starosty sejít a osobně s nimi probrat jejich požadavky.
„Okolí Želivky začíná být doslova mrtvou krajinou. Lidé se stěhují pryč, chybí tu infrastruktura, velcí i střední zaměstnavatelé. Přestože zdejší vodní nádrž zásobuje Prahu pitnou vodou, stát se k regionu zachoval macešsky a to chceme změnit,“ vysvětluje europoslanec Zdechovský, který se do řešení vložil už vloni na jaře. Během roku se uskutečnilo několik jednání, vznikla expertní skupina a také požadavky starostů směrem ke státu. Nyní budou požadavky předloženy ministerstvům a vládě.
Okolí Želivky bylo před vybudováním přehrady jednou z turisticky nejatraktivnějších oblastí Vysočiny. Od roku 1975, kdy byla stavba přehrady dokončena, byla ale oblast silně zanedbávána a nedostávalo se jí prakticky žádné podpory od státu. Důsledkem je nynější vylidňování a zpustlost celé lokality.

Členové expertního týmu:
 Ing. Bohuslava Knesla, bývalého vedoucího laboratoře úpravny vody Želivka, absolvent VŠCHT Praha, 40 let praxe v oblasti vodního hospodářství
 Ing. Oldřicha Doležal, bývalý ředitel úpravny vody Želivka, absolvent ČVUT Praha, 40 let praxe ve vodním hospodářství
 Václava Husáka, starosta obce Kožlí, praktické zkušenosti z oblasti zemědělství.


Informace pro média
Pokud byste měli zájem během pondělí 20. července zúčastni se kteréhokoliv z jednání, prosím, ozvěte se Lence Rejtharové, asistence europoslance Zdechovského, která bude přítomna všech jednání.
Kontakt: rejtharova@zdechovsky.eu, +420 733 607 473
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 7. 2015 13:34
Kategorie: Životní prostředí
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.