Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva

Házenkářky postoupily do play-off o ME 2008

České házenkářky si pojistily účast v červnovém play-off o postup na mistrovství Evropy 2008, když v Plzni vyhrály i třetí zápas předkvalifikačního turnaje, ve kterém porazily Lotyšsko vysoko 41:18.

ČR – Lotyšsko 41:18 (19:10)

V utkání s jednoznačně nejslabším soupeřem plzeňské skupiny dal trenér Jiří Tkadlec v hale TJ Lokomotiva větší příležitost hráčkám, které nedostávají tolik prostoru. Na soupisku vůbec nenapsal naši nejlepší střelkyni na turnaji Martinu Knytlovou a mezi diváky se posadila také Kateřina Vašková. Naopak větší prostor dostaly spojky Tereza Kováčiková s Klárou Zachovou a od první minuty se do branky postavila Kristýna Selicharová.
Naše družstvo začalo s vysunutou obranou 1:5, ale jeho počáteční výkon byl trochu rozpačitý, chvíli trvalo než se děvčata na hřišti sehrála a tak jsme ve 12. minutě vedli jen 6:5. Následná pětibranková šňůra přinesla potřebný klid do našich řad a skóre potěšeně začalo narůstat v náš prospěch. Minutu před koncem poločasu to bylo o deset 19:9. Lotyšky nebyly žádnou velkou překážkou, byť po přestávce v českém dresu nastoupily především náhradnice. Definitivní zlom nastal v páté desetiminutovce, kdy soupeřky nedokázaly vstřelit gól, zatímco náš celek byl úspěšný. Ve 39. minutě byl stav 24:15 a o 13 minut později to bylo 33:15 a to především zásluhou křídel Tomečkové s Hrbkovou. Spíše v tréninkovém než exhibičním tempu dovedly české házenkářky do vítězného konce i svůj třetí duel na plzeňském turnaji, když jasně přehrály Lotyšsko 41:18.
„Začaly jsme trochu pomalu, ale postupně zrychlily a zpřesnily hru, povedly se nám brejky a dařilo se docela lehce střílet góly, což je jistě povzbuzení pro nedělní zápas s Tureckem, kterému chceme vrátit prohru z loňské předkvalifikace MS,“ uvedla po utkání naše nejlepší střelkyně Michaela Hrbková.
„Naším cílem bylo podat koncentrovaný výkon i proti nejslabšímu soupeři skupiny. Jsem rád, že holky to tak vzaly a hrály s plným nasazením celý zápas," řekl ČTK trenér Jiří Tkadlec.
V závěrečném utkání nastoupí české házenkářky proti dalšímu neporaženému týmu Turecku, které na turnaji potvrzuje své kvality. Výsledek vzájemného měření sil ukáže pravou sílu českého výběru.

Sestava ČR: Selicharová, Raníková – Hrbková 8, Válová-Vítková 2, Tomečková 5, Kysučanová 4/3, Poznarová 3, Zachová 2, Vojtíšková 5/1, Stuchlová 4, Zámorská 2/2, Simerská 1, Kováčiková 2, Růčková 3.
Nejvíce branek Lotyšska: Asareová 5/3, Ekkerteová 4, Bergmaneová 3, Iluhinová a Gundegová po 2.
Vyloučení 3 – 2, sedmimetrové hody: 7/6 – 4/3. Rozhodčí: Lovrič, Petkovič (Chorvatsko). Diváci: 300.

Druhý dnešní zápas: Itálie – Turecko 29:36