Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva

Házenkáři Zubří přehráli i Prešov

Házenkáři Zubří potvrzují výbornou formu, když v dohrávce 11. kola Zubr extraligy porazili slovenského mistra z Prešova 42:34 a pojistili si vedení v tabulce. Radovali se i plzenští házenkáři, kteří poprvé v historii porazili Duklu Praha a to 25:22.

Dohrávka 11. kola:
HC Gumárny Zubří – Tatran Prešov 42:34 (21:14)

Zuberští předvádějí v posledních kolech výbornou střeleckou mušku, po jednapadesáti brankách Třeboni vsítili přes 40 gólů i týmu, který hraje Ligu mistrů.
Poprvé v sezóně do posledního místečka vyprodaná hala sledovala vyrovnanou úvodní čtvrthodinku (15. minuta 10:10), jenže pak šli domácí pětibrankovou šňůrou do vedení 15:10. Základem byla výborná obrana a z ní pramenící rychlý útok, který střelci dokázali proměňovat. Ještě v poločase dokázali zvýšit svůj náskok až osm branek 21:13. Po přestávce slovenské mužstvo zpřesněnou obranou snížilo hrozivě vypadající vedení domácích dvakrát na tři branky, více jim ale Zubří nedovolilo a ve skvělé atmosféře zvítězilo o osm gólů.

Nejvíce branek: Martin Hrstka 9, Kulišťák 8, Opálka 6/2, Číp 6 – Tumidalský 10, Huňavý a Fuňak po 6. Sedmimetrové hody: 4/2 - 5/4. Vyloučení: 4 –3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Diváci: 1200 (vyprodáno).

Dohrávka 15. kola:
TJ Lokomotiva Plzeň - Dukla Praha 25:22 (9:11)

Plzeňští házenkáři se po třech prohrách dočkali konečně vítězství, které bylo o to sladší, že poprvé v historii porazili Duklu Praha a to 25:22. Trenér Dukly Pavel Pauza dlouhá léta hrával pod současným plzeňským koučem Vladimírem Habrem a tak bylo zřejmé, že utkání bude především taktickou bitvou. V prvním poločase právě profesorská hra hostí platila na plzeňský výběr, který se marně snažil dotáhnout vedení pražanů, o které se velkou měrou postaral výborně chytající Petržala. Po přestávce Lokomotiva, hnána výbornými diváky, zabojovala a otočila zápas do vítězného konce. Historické vítězství nad Duklou bylo mohutně oslavováno.

Nejvíce branek: Bečvář 6, Šetlík 5/2, Zeus 4, Šik 3 – Stehlík 7, Kotrč 5, Straka 3. Sedmimetrové hody: 3/2 - 1/1. Vyloučení: 1 – 4. Rozhodčí: Kahulič, Skružný. Diváci: 760.