Házenkáři po prohře s Maďarskem skončili na Vánočním turnaji druzí | Tiskovky.info

servis pro novináře

Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva

Házenkáři po prohře s Maďarskem skončili na Vánočním turnaji druzí

V závěrečném utkání Vánočního turnaje v Levicích prohráli čeští házenkáři s Maďarskem 23:27 a obsadili celkové druhé místo.

Česká republika – Maďarsko 23:27 (8:18)

O prohře českého výběru rozhodlo 13 minut prvního poločasu, kdy nedokázali vstřelit branku. Oproti předchozím dvěma zápasům se našim házenkářům nepovedl vstup do utkání, když dotahovali jedno až dvoubrankové vedení Maďarů. V 17. minutě prohrávali 8:10, jenže pak začali kupit technické chyby a nedařilo se jim proměňovat brankové příležitosti. „Bylo to krutých 13 minut, kdy se nám nešlo vůbec nic a jen jsme čekali, kdy bude přestávka,“ říkal po utkání trenér Pavel Pauza. Zpřesněnou hrou a hlavně obranou se ve druhé půli dařilo umazávat desetibrankové manko, na více než tři góly ale maďaři Čechy nepustili. „Naše spojky si neuměly poradit s jejich obranou 0:6, dohrávat na pivota se nám vůbec nedařilo, takže jsme to brali hlavně přes křídla,“ hledal příčiny prohry Pauza, podle kterého se občas projevila i menší mezinárodní zkušenost našeho týmu. „Máme tady čtyři úplně nováčky, ostatní s výjimkou Šetlíka mají odehráno kolem deseti mezistátních zápasů. Své sehrála i únava ze tří zápasů za sebou.“
S celkovým druhým místem na Vánočním turnaji byl ale kouč spokojen. „Naše vystoupení bylo určitě lepší než na předchozích dvou ročnících a jen škody prohry s Maďarskem, mohli jsme turnaj vyhrát, ale Maďaři nám asi nesedí, už si ani nepamatuju, kdy jsme je porazili.“ Turnaj nabídl příležitost především mladým hráčům ze Zubr extraligy a odstartoval také reprezentační comeback 38-tiletého Martina Šetlíka, který po pěti letech oblékl reprezentační dres. „Martin byl takový táta od kluků, bylo ho hodně slyšet i v šatně, měl přirozenou autoritu. Odvedl to, co jsme od něj očekávali, navíc tady dal všech deset sedmiček, které střílel a takového exekutora sedmimetrových hodů hodně potřebujeme. V posledních letech s tím máme problémy, takže si jasně řekl o nominaci na ME. Úplně v šoku jsem ale z výkonu teprve 18-titelého Tomáše Čípa ze Zubří, který byl neskutečný, zahrál tady snad na 130-150 procent a jestli se bude takhle vyvíjet, tak máme do budoucna super pravé křídlo. Myslím ale, že i ostatní odvedli solidní výkon, někteří až na hranicích svých možností, celkově jsem spokojen,“ uzavřel Pavel Pauza, který se rozhodl pozvat Čípa na lednový trunaj do Paříže. „Jasně si o to řekl, pojede místo Řezníčka, který se s dalšími reprezentanty z bundesligy bude v Nymburce připravovat na ME. Stejně jako Martin Šetlík.“

Sestava ČR: Krupa, Petržala – Buchta 3, Hrstka, Šulc, Rams 2, Prachař, Král, Motl 5, Stehlík 1, Kulišťák 2, Číp 6, Šetlík 4/3, Říha.
Nejvíce branek Maďarska: Oláh 7, Sudka 4, Grebenár a Sándor po 3.
Sedmičky: 3/3 – 0.Vyloučení: 2 - 5. Rozhodčí: Brunovský, Čanda (Slovensko). Diváci: 300.