Firmy těžko hledají zaměstnance. Problém je v tom, že chtějí supermany | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Firmy těžko hledají zaměstnance. Problém je v tom, že chtějí supermany


Praha/Brno – Firmy podnikající v České republice se potýkají s nedostatkem kvalitních a kvalifikovaných zaměstnanců.

S výběrem nových pracovníků se také stále častěji radí s odborníky na psychologii a personalistiku a připravuji marketingové kampaně na podporu získání nových zaměstnanců. Jedním z důvodů je také demografická křivka. Počet aktivní populace se totiž na trhu práce zmenšuje.
„Problém není jenom na trhu práce, ale také ve firmách samotných. Firmy mají často představu, že najdou člověka supermana, který bude zvládat manažerské dovednosti, bude hovořit minimálně jedním cizím jazykem, zároveň bude odolný vůči zátěži, bude bravurně zvládat každou komunikační situaci a navíc se bude perfektně orientovat v nových technologiích,“ popisuje Eva Fruhwirtová ze společnosti Brain2win, která se zabývá tréninkem mozku a lidského potenciálu. Pracovní trh se za posledních několik let změnil a firmy i uchazeči o práci na to musí také reagovat. Místo hledání supermanů musí firmy s lidmi pracovat a nastavovat efektivní vzdělávací systém. „Přesto, že se říká, že 21. století je stoletím mozku, tak pokulháváme při využívání jeho potenciálu,“ poukazuje Fruhwirtová, která se v Brain2win věnuje zavádění kognitivních tréninků do firemní praxe i vzdělávání.

Firmy v ČR se teprve učí, jak dlouhodobě pracovat se zaměstnanci
Firmy potřebují lidi, kteří jsou ochotni se učit novým věcem, pracovat na vlastním seberozvoji a jsou schopny se přizpůsobovat novým změnám. „Ve škole se tohle nenaučí. Vše je v hlavě a záleží na dobré práci s mozkem. Základním kamenem je koncentrace, paměť a také schopnost relaxace. Mozek je jako sval, když ho trénujete, stáváte se odolnější a umíte lépe pracovat se svojí energií,“ říká Eva Fruhwirtová a doplňuje, že trénink mozku je dlouhodobě podceňován.
Mezi nejčastěji poptávanými pozicemi jsou řemeslníci, obchodní zástupci, účetní, řidiči a manažeři. „Neznám profesi, kde by trénování mozku nepřispělo k lepší mentální kondici a také ke zvýšení efektivity práce,“ uzavírá Fruhwirtová.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 4

Vydáno: 5. 2. 2016 15:27
Kategorie: Personalistika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.