Exekuce zaměstnanců a alkohol jsou nejčastějším problémem na pracovišti | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Exekuce zaměstnanců a alkohol jsou nejčastějším problémem na pracovišti


Hradec Králové – Požívání alkoholu na pracovišti je druhým nejčastějším důvodem k výpovědi. Zatímco v roce 2012 byla konzumace alkoholu na 4. místě v žebříčku důvodů výpovědí, v roce 2014 se posunula na místo druhé. Vyplývá to z únorového průzkumu brněnské agentury Focus a Commservis.com, který agentury provedly ve 360 firmách v České republice.

„Dotazovali jsme se ředitelů, personalistů a vedoucích pracovníků českých firem a institucí. Nejčastějším problémem na pracovišti jsou exekuce zaměstnanců, druhým závažným problémem je konzumace alkoholu během pracovní doby. S exekucí se průměrně setká téměř třetina českých firem a institucí. Alkohol na pracovišti zaznamenalo 22 % firem a institucí,“ popisuje výsledky pravidelného ročního výzkumu Eva Fruhwirtová z agentury Commservis.com. Výzkum probíhal ve firmách zaměřených na služby a strojírenství a také v institucích místní správy.
Alkohol i exekuce jsou doménou především zaměstnanců pracujících ve výrobě, jedná se o kvalifikované i pomocné dělníky. Problém exekucí a s tím spojená výpověď se výrazně týká také zaměstnanců pracující v administrativní oblasti. „Téměř 78 % všech dotazovaných organizací muselo rozvázat se svými zaměstnanci pracovní poměr právě kvůli alkoholu. Během poslední dvanácti měsíců se jednalo téměř o 61 % procent organizací,“ popisuje sociolog David Surý.
K dalším problémů, se kterými se zaměstnavatelé potýkají, patří opakované absence, krádeže a také rodinné problémy zaměstnanců.
Nejčastější problémy na pracovišti (2014)
1. exekuce zaměstnanců
2. alkohol na pracovišti
3. absence na pracovišti
4. krádeže výrobků, zařízení
5. rodinné problémy
6. vysoká nemocnost
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 3. 2015 9:40
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.