Evropský systém včasného varování by měl zachránit unesené děti | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Evropský systém včasného varování by měl zachránit unesené děti


Brusel - Poslanci Evropského parlamentu z různých frakcí v čele s českým europoslancem Tomášem Zdechovským (EPP) se zasazují o vylepšení systému včasného varování pro záchranu dětí, jak v členských státech EU, tak celkově na území Evropy. Jeho snahou je silnější a lepší přeshraniční spolupráce a také lepší spolupráce mezi státy v otázce prosazování práva, podobně jako navrhuje organizace Amber Alert Europe, pod jejíž hlavičkou již systém pro záchranu unesených dětí v současné době funguje.

„Já sám mám tři děti, takže se dokážu vžít do situace zoufalého rodiče, který se snaží najít své ztracené dítě. Určitě bych v takovém případě využil všechny dostupné prostředky, abych svého potomka v co nejkratší době našel,“ vysvětluje důvody pro svou iniciativu poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský.
„Mechanismus varování pro záchranu dětí prokazatelně funguje a zachránil život již nejednomu unesenému dítěti. Domnívám se, že je více než žádoucí tento systém co nejvíce rozšířit a prohloubit spolupráci mezi evropskými státy v oblasti pátrání po unesených dětech,“ dodal europoslanec, který dlouhodobě spolupracuje například s Bílým kruhem bezpečí, jenž pomáhá obětem trestných činů.

Čísla pohřešovaných dětí jsou naprosto alarmující
Každý rok je v EU nahlášeno 250 000 případů pohřešovaných dětí. Pokud je dítě uneseno a zavražděno, v 76 % případů se tak stane během tří hodin od únosu. Hledání ohroženého pohřešovaného dítěte se často zastaví na vnitřních hranicích. Ovšem 37,5 % Evropanů žije v pohraničních oblastech, což následně velmi komplikuje hledání ztraceného dítěte.
Pokud je veřejnost požádána, aby pomohla při hledání pohřešovaného dítěte, které je bezprostředně ohroženo vážným nebezpečím, je zásadně důležité, aby se tak stalo co nejdříve. Již v šestnácti zemích je umístěn systém pro záchranu dětí. Zatím byl nejméně jednou použit v osmi z nich a to také i v České republice, kde došlo k záchraně dítěte.

Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 2. 2016 19:33
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.