Evropský parlament probere konflikt zájmů premiéra Babiše | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Evropský parlament probere konflikt zájmů premiéra Babiše


Brusel, Praha - Evropský parlament bude příští pátek (19. června) hlasovat o usnesení, které kritizuje střet zájmů českého premiéra Andreje Babiše. Došlo totiž ke schválení zařazení bodu na jednání Konferencí předsedů frakcí. Text nezávazné rezoluce odsuzuje i slovní útoky českého premiéra na europoslance a nově by měl zmiňovat také fakt, že kromě slovenských i britské úřady vedou premiéra jako osobu s rozhodujícím vlivem na holding Agrofert.

„Na rezoluci byla shoda mezi všemi politickými stranami včetně Renew Europe, která společný návrh aktivně podpořila a podílela se na znění textu,“ sděluje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je jako koordinátor v kontrolním výboru EP (CONT) také mluvčím frakce Evropských lidovců k tématu. Vzhledem k tomu, že diskuse spojená s unesením proběhla již na lednovém plenárním zasedání, o usnesení se nyní bude již jen hlasovat.

„Aktuálně se projednává i návrh, aby do textu rezoluce nově přibyly také odstavce, které reflektují zjištění českých investigativních novinářů, že Andrej Babiš je veden jako osoba s rozhodujícím vlivem na holding Agrofert kromě Slovenska také v Británii,“ doplňuje Zdechovský s tím, že zhruba do úterý 16. června ještě budou moci frakce ke společné rezoluci případně podávat pozměňovací návrhy.

V souvislosti s rezolucí proběhne ve čtvrtek 18. června od 13:00 hodin v Bruselu i tisková konference europoslanců z kontrolního výboru, kteří byli na kontrolní misi v České republice. Ti představí nové informace týkající se mise a výsledky prověřování některých podvodů.


Více informací:

- https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/evropska-unie-parlament-hlasovani-rezoluce-andrej-babis-agrofert-vliv-britsky_2006101145_tzr
- https://www.forum24.cz/europoslankyne-z-babisovy-frakce-vysetrovani-stretu-zajmu-je-nezavisle-resime-svobodu-medii/

Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 6. 2020 17:06
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.