Evropa nezvládá nápor imigrantů a v Česku se o tom mlčí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Evropa nezvládá nápor imigrantů a v Česku se o tom mlčí


Brusel/Praha - Evropa nezvládá problém masového přílivu ilegálních imigrantů, který nyní zažívá. Zatímco v zahraničí plní toto téma první stránky novin, v Česku se o něm mlčí. Nezvládnutí náporu běženců přitom může skončit nejen pro exponované země jižní Evropy jako Itálie, Španělsko a Řecko humanitární katastrofou.

„Evropa přestává masivní příliv imigrantů a uprchlíků zvládat.
Jen v tomto roce se minimálně 42 000 lidí pokoušelo přeplavit přes Středozemní moře do Itálie. Přitom v loňském roce jich bylo pouze 3000. A to nemluvím o dalších tisících běženců pokoušejících se dostat do Španělska, Řecka a dalších zemí. Situace je opravdu vážná a následky mohou být nedozírné,“ upozorňuje nově zvolený europoslanec Tomáš Zdechovský.
„Problém uprchlíků se zdá být stovky kilometrů daleko. Týká se ale i nás, protože se jedná o záležitost celé EU. Italský ministr vnitra Angelino Alfano nedávno vzbudil obrovskou pozornost, když prohlásil, že prostě pustí běžence z Itálie dále na sever. Je velmi pravděpodobné, že stovky, možná i tisíce ilegálních imigrantů zamíří i k nám,“ dodává Zdechovský
Masový příliv lidí hledajících azyl je problémem celé Evropy. EU jako celek by tedy měla hledat společné řešení. „Je jasné, že starý kontinent není na tak obrovskou vlnu uprchlíků připravený. Navíc jihoevropské státy, kterých se celá záležitost nejvíce dotýká, dnes čelí i mnoha vnitřním problémům. Ze zcela pochopitelných důvodů proto nechtějí nést tíhu náporu běženců samy,“ vysvětluje europoslanec Zdechovský.Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 6. 2014 8:01
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.