Europoslanec Zdechovský řešil s velvyslancem Norska kauzu odebraných dětí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Europoslanec Zdechovský řešil s velvyslancem Norska kauzu odebraných dětí


STÁHNOUT Tom (maximální velikost 0,5 MB)

Brusel – Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se v pátek 21. listopadu setkal s norským velvyslancem při Evropské unii Nielsem Engelschiønem. Hlavním tématem jejich setkání byl případ odebraných dětí paní Evy Michalákové, které jí zabavil norský úřad pro ochranu dětí. Matka nyní už více než tři roky svádí zatím marný boj s norskými úřady, které nyní chtějí děti definitivně předat adoptivním rodičům.

„Pokud by norské úřady chtěly přikročit k adopci, naprosto tím poruší veškeré konvence a Norsko se tak totálně izoluje v rámci celé Evropy. Opakovaně jsem panu velvyslanci zdůraznil, že je nepřípustné, aby sourozenci žili izolovaně od sebe a nemohli hovořit se svou matkou česky,“ prozradil obsah jednání s norským velvyslancem europoslanec Tomáš Zdechovský. Ten dnes při schůzce s Engelschiønem zdůraznil, že jednání norských úřadů považuje za nepřípustné v jakékoli svobodné společnosti a nesmí se už více opakovat. Norská strana přislíbila, že případ prošetří.
Lidovecký europoslanec společně s dalšími českými poslanci a senátory nyní hledá způsob, jak dostat děti zpátky k matce. Zdechovský také o případu opakovaně informoval i své kolegy ze zemí Evropské unie, kteří mu přislíbili s případem pomoc.

Norsko zasahuje do práv rodičů i dětí
„Případ zkoumám už několik měsíců. Celá kauza je otřesným případem bezpráví, jehož důsledkem bylo bohužel i rozvrácení rodiny. Matka obou dětí je nevinná a odebrání dětí proto nelze žádným způsobem ospravedlnit. Navíc oba synové vyrůstají v odlišných pěstounských rodinách, což považuji za nepřípustný zásah do práv dětí,“ popisuje Zdechovský vážnost celé situace.
Kvůli hrozbě úplného odebrání je podle něj potřeba jednat co nejrychleji. „K vyřešení problému hodlám využít všech svých možností, a proto jsem se rozhodl celou věc probrat s norským velvyslancem. Věřím, že se nám podaří děti dostat zpátky,“ dodal europoslanec Zdechovský.

Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 11. 2014 14:33
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.