Europoslanec Zdechovský navrhuje vytvoření evropské trollí farmy k rozvratu totalitarismu v Rusku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Europoslanec Zdechovský navrhuje vytvoření evropské trollí farmy k rozvratu totalitarismu v Rusku


Brusel – Europoslanec Tomáš Zdechovský vyzval evropské lídry, aby začali jednat o vytvoření evropské trollí farmy, jejímž hlavním úkolem by bylo svržení diktátora Putina a jeho totalitního režimu. Podle něj je nezbytné, aby Evropa reagovala na zjevné snahy ruského režimu o rozvracení demokracie ve státech Evropské unie.

"Je nezbytné oplácet Rusku stejnou mincí. Oko za oko, zub za zub. Pro dosažení změn v Rusku musíme používat stejné nástroje, které používá Putinův režim k rozšíření svého vlivu a rozvracení společností v zemích EU," uvedl Zdechovský s tím, že Rusko vydává obrovské finanční zdroje na své vlivové operace v EU.

Trollí farma by měla být zaměřena na šíření alternativních informací a názorů, které by podkopávaly propagandu ruského režimu a podporovaly demokratické a svobodné hodnoty. Zdechovský zdůraznil, že tato iniciativa by měla být součástí širšího evropského úsilí o podporu občanské společnosti v Rusku a podporu demokratických sil.

Podle něj by měla Komise poskytnout na projekt finance ve výši 100 milionů euro. "Peníze pokryjí provoz a služby předních expertů, které nastaví roboty napojené na umělou inteligenci, které už odvedou svou práci," dodal lidovecký europoslanec.

Proruská dezinformační scéna křičí

K jeho iniciativě se podle jeho slov přidala už dobrá půlka Evropského parlamentu. "Je to obrovský úspěch, nepamatuji si, že by se k návrhu jednoho poslance připojilo během tří dnů tak velké množství kolegů napříč zeměmi i frakcemi,“ řekl.

Návrh na vytvoření evropské trollí farmy vyvolal ale také kontroverzní reakce, ke které se hlásí především krajní levice a pravice v Evropě. Podle ní jde o zbytečné vyhazování peněz evropských daňových poplatníků. Místo jednání o mírů prý Zdechovský přilévá olej do ohně, píšou ve společném prohlášení zástupci, mezi které spadají čeští komunisté nebo politici z SPD.

„Je jasné, že se ozývají potrefené husy, které v Evropě prosazují politiku Ruska a nejraději by tady zavedly podobnou diktaturu jednoho člověka, to nesmíme připustit,“ doplnil klidně na závěr Zdechovský.Kontakt:

Adam Baštinec
tiskový mluvčí
bastinec@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420608347423


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 4. 2024 8:52
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je členem zahraničního výboru (AFET) a členem výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL). Je také šéfem delegace Evropského parlamentu pro země Střední Asie a Mongolsko.

Dále působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE). Je součástí delegací pro vztahy EU s Japonskem (D-JP) a státy jižní Asie (DSAS).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.